Jak si poradit se zatuchlými ručníky. Jak je prát?

Luxusní ručníky i luxusní osušky je zapotřebí prát. A ten, kdo je nepere, dnes a denně se otírá textilem plným bakterií, roztočů a plísní. Je třeba si uvědomit, tento koupelnový textil je plný odumřelých zbytků naší kůže, které jsou v kombinaci s vlhkým prostředím tím ideálním stanovištěm pro vznik zmiňovaných nevítaných hostů. Při praní, respektive po pravidelném praní však můžete mít pocit, že jsou ručníky zatuchlé. Co dělat v takovém případě? Jak si s ručníky v tomto případě poradit?

Když ručníky zapáchají

Zatuchlé ručníky lze definovat jednoznačně – mluvíme o koupelnovém textilu, který zkrátka a jednoduše zapáchá. A to často i po vyprání. Vůbec prvním krokem, který se rozhodneme udělat v boji proti tomuto stavu ručníků, je nalít místo pracího prášku do dávkovače ocet. Praní s octem paradoxně předchází nepříjemnému zápachu, navíc prádlo nádherně změkčuje (podobně jako aviváž, která se však nemá při praní koupelnového textilu používat).

Pokud se octu trochu obáváte (hlavně kvůli jeho tak pronikavému aroma), podobně funguje také jedlá soda, kterou běžně používáte do pečení, pokud zrovna nemáte po ruce kypřicí prášek.

Praktické tipy, jak se zatuchlým ručníkům vyhnout

Abyste však nic takového nemuseli řešit, přinášíme několik praktických tipů. Věnujte jim na chvíli pozornost:

  1. Nikdy nepřeplňujte pračku. Pokud je buben pračky přeplněný, ručníky se pořádně nevyperou, protože nemají prostor. Naopak může docházet k nehezkým žmolkům, protože se ručníky o sebe otírají.

  2. K dávkování pracího prostředku přistupujte s mírou. Vyhnete se tím tomu, že na ručnících zůstanou zbytky gelu, případně prášku, pokud ho používáte. Navíc když byste ručníky prali ve velkém množství prášku pravidelně, došlo by ke ztrátě jejich barvy.

  3. Ručníky vždycky perte podle barev. Vyhnete se tomu, že byste z pračky místo bílých ručníků vytáhli růžové či jinak zbarvené. Holt, i koupelnový textil má tendenci pouštět barvu.