Lovíme kapry v létě. Co musí krmné boilies splňovat?

I když drtivá většina rybářů se ke svým prutům po zimě vrací brzy z jara, někteří rybáři vyčkávají až na léto, kdy si usednou k vodě na své skládací židličky a kdy se opět vynasnaží chytit si nějakého kamaráda s ploutvemi. Ti, kteří čekají na léto, však musí mít připravenou dobrou návnadu na ryby, jako jsou například krmné boilies. V současné době si lze koupit mnoho různých boilies, třeba i boilies v dipu. Pro chytání v létě musí boilies splňovat různé předpoklady, proto si pojďme říct, co tato krmná atraktora musí splňovat?

Zaměřte na vůni a chuť

Pokud chcete chytat na boilies, musíte se zajímat o chuť a o vůni boilies. To jsou totiž dva faktory, které ovlivní, zdali bude lovení úspěšné. Krmné boilies by měly obsahovat zejména rybí moučku. Pokud krmné boilies rybí moučku obsahují v nemalém množství, je zde obrovská šance chytit pořádného macka. Takzvaná rybí moučka se totiž velice podobá přirozené potravě kaprů, kapři se tak na tuto návnadu rychle chytí.

Pokud boilies obsahují také namleté krevety nebo namleté kalamáry, očekávejte abnormální úspěch při lovení.

Zajímejte se o barvu

Rozhodli jste se lovit kapry v létě? Pak byste se měli zaměřit na barvu boilies. Právě na barvě je totiž závislý letní lov kaprů. Kapři totiž dokážou reagovat na kontrasty, kontrasty je přitahují. Ať mají krmné boilies třeba barvu oranžovou nebo klidně i žlutou. Světlé předměty kapr spatří ihned pod tmavou vodní hladinou.

Unikátnost rozhoduje

Co obsahují krmné boilies, které jste koupili na letní lov kaprů? Pokud se v nich nachází nějaká unikátní složka, pak vám hrají do karet a rozhodně vás dovedou k úspěšnému lovu. Nebojte se tedy kupovat takové boilies, které obsahují třeba chilli nebo černý pepř či jinou zvláštní surovinu, kterou kapři neznají. Zejména o pálivých chutích se tvrdí, že dokážou s kapry udělat velké divy. Vyzkoušejte třeba zmiňované boilies v dipu.