Máte doma kočku? Pořiďte jí škrábadlo nebo kočičí strom

Pokud chováte kočku v bytě, kromě nezbytné výbavy je vhodné jí pořídit škrábadlo nebo škrábací podložku. Tato pomůcka je nezbytná jak pro broušení drápků, tak i pro zábavu. Pokud vaší kočce pořídíte škrábadla, vyhnete se tak zničenému nábytku a roztrhaným kobercům. Škrábadlo však kočce nabízí i zábavu ve formě šplhání a pokud je opatřeno kukaní, tak také nerušený odpočinek. Během lezení po škrábadle si kočky posilují svaly i krevní oběh.

Základní parametry pro výběr škrábadla

Základ tvoří škrábací podložka a kmen, na kterém jsou umístěná na přídavných držácích další patra. Ideální je, pokud je jeho součástí kukaň určená pro odpočinek kočky. Co se výšky kmene týká, tak by měla být větší, než je natažená kočka. Pro jeho omotání je vhodným materiálem sisal, ten je odolný a vydrží nápor kočičích drápů.

Škrábadlo umístěte v obývacím pokoji, neboť kočky jsou společenští tvorové, milují vaši přítomnost. Ideální místo je poblíž okna, kočka ráda pozoruje okolní dění. Také je vhodné umístění do volného prostoru, dále od nábytku. Kočka tak po něm nebude skákat a ke svým hrátkám využije jen škrábadlo. Jestliže máte balkon, můžete během léta škrábadlo umístit na něj, ale nezapomínejte na zabezpečení balkonu.

Kočičí strom

Kočičí strom je alternativa ke škrábadlu. Pořídit své kočce můžete jak strom do bytu, tak i na zahradu. Základ tvoří stabilní podstavec z něhož vychází rozvětvený široký kmen. Pro omotání kmene a jednotlivých částí je použit provaz. Na konci jednotlivých větví i kmene jsou uchyceny podstavce rozmístěné v několika patrech. Podstavce mohou být dřevěné nebo opatřené měkkými poduškami. Tvar celého stromu určuje tvar základního kmene.

Obraťte se na odborníky

Někteří kutilové si škrábadla nebo kočičí stromy vyrábějí sami doma. Pokud však nejste natolik zruční nebo vám pro jejich výrobu chybí dostatek času, obraťte se na odborníky. Patří mezi ně e-shop caskmreni.cz. Můžete si zde objednat různé druhy škrábadel i kočičích stromů.