Města a obce investují do vymožeností. Jakým dávají přednost?

Města a obce chtějí být pro své občany místem, kde se jim bude dobře žít. Starostové měst a obcí si moc dobře uvědomují, že spokojeně se žije tam, kde jsou občané zavčasu informováni o aktuálním dění. Dnes už nelze informovat občany prostřednictvím rozhlasu. Lidé bývají v době hlášení rozhlasu v práci, navíc často je rozhlas nesrozumitelný a lidé se nedozví, co se v městě či obci nebo v blízkém okolí bude konat. Je třeba informovat občany o aktuálním dění trochu jinak. Řešením mohou být vymoženosti a moderní technologie, do nichž se velmi investuje.

Mnohé obce a města v posledních měsících hromadně investovaly do vymožeností a zmiňovaných moderních technologií. Právě moderní technologie a vymoženosti jsou možnost, jak informovat občany o všem, co se bude dít. Investuje se zejména do dvou věcí, a sice do mobilních aplikací a také do digitálních úředních desek.

Co jsou to digitální úřední desky?

Zmiňme si nejdříve něco o digitálních úředních deskách. Jedná se o vymoženost, která plně nahrazuje klasické úřední desky, které obvykle stojí před obecním úřadem. Zatímco klasické úřední desky poskytují jen omezený prostor pro sdílení informací, digitální úřední desky poskytují zase neomezený prostor pro sdílení informací. Je to navíc informační servis, který je lidem k dispozici čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu, každý den v roce.

Co jsou to mobilní aplikace?

Mobilní aplikace se dnes označují za nejmocnější marketingový nástroj současnosti. V současné době do mobilních aplikací investují firmy ve službách, muzea, festivaly, také hotely nebo restaurace. Ani obce a města nejsou pozadu. Obce a města mohou využít mobilní aplikace k tomu, aby zavčasu informovali své občany o všem, co se chystá a co se bude dít.

Tvorbou a vývojem mobilních aplikací na míru pro operační systémy iOS a Android se zabývá firma APPKEE, na kterou se neváhejte obrátit.