Digitální technologie a vymoženosti nadchly obce i města

Nedávný průzkum se zaměřoval na to, co je nyní atraktivní pro starosty obcí a měst. Stejně jako všechno, i obce a města musí jít s dobou, jen tak se bude občanům žijícím ve městech a obcích dobře žít a dařit se jim. Aby občané byli spokojení, starostové investují do mnoha věcí. Zatímco někteří investují do nových cyklostezek a dětských hřišť, jiní investují do digitálních technologií a vymožeností, které posunou obec či město opět na vyšší úroveň.

Ptali jsme se, co konkrétního je nyní pro starosty obcí a měst atraktivní, jaké digitální technologie a vymoženosti je nejvíce nadchly. Podívejme se na odpovědi.

Digitální úřední desky vedou

Drtivá většina starostů obcí a měst je nadšená z digitálních úředních desek, které plně nahradily klasické úřední desky, jež obvykle stojí před obecním domem. Že jste o digitálních úředních deskách doposud neslyšeli?

Jedná se o digitální vymoženost, která plně nahrazuje již zmiňované klasické úřední desky, jež poskytovaly jen omezený prostor pro sdílení dokumentů a sdělování informací. Na klasických úředních deskách nikdy nestálo všechno, nikdy se člověk nedočetl o všech blížících se událostech. To se však s příchodem digitálních úředních desek změnilo. Ty totiž poskytují neomezený prostor pro sdělování informací, navíc se jedná o informační servis fungující čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu, každý den v roce.

Digitální panely jsou taky atraktivní

Také se zamezilo klasickým informačním tabulím, které visely na každém obecním úřadě. Informační tabule plně nahradily takzvané digitální panely, které se považují za vymoženost jedenadvacátého století. V současné době se digitální panely také využívají hojně ve firmách, jsou společníky při konferencích, přednáškách nebo na prezentacích. Své využití však najdou i v hotelech, restauracích, v nemocnicích či v muzeích.