Na co si dát pozor v autoservisech?

Pravidelné návštěvy v autoservisech by neměl podceňovat žádný majitel čtyřkolého společníka. Přece jen chce dál bezpečně svištit na silničních komunikacích, nebo ne? A jelikož je auto jenom stroj, který se každou jízdou víc a víc opotřebovává, zkušení odborníci ze servisů mohou najít problém, který zavčasu vyřeší, aniž by došlo přímo v terénu k nehodě. Ovšem i u odborníků si dejte na pár věcí pozor.

Vždycky definujte závadu

Pokud nedáváte auto do servisu kvůli roční pravidelné prohlídce, ale třeba proto, že jsou na vině špatné tlumiče Audi či tlumiče Volkswagen, vždycky danou závadu důkladně vysvětlete. Vytáhněte si všechny osobní věci, aby se vám nestalo, že vám bude automobil vrácen bez a nich a teprve poté odjíždějte ze servisu.

Jestliže technikovi nesdělíte, kde je problém, pak se pravděpodobně zaměří na problém zcela jiný a automobil vám sice vrátí spravený, ale jinak, než jste chtěli. Zkrátka opraví jinou závadu, než která vám dělala vrásky na čele.

Přečtěte si zakázkový list

Než odjedete ze servisu a necháte tam auto na pospas technikům, je důležité si přečíst takzvaný zakázkový list. Mluvíme o veledůležitém dokumentu, v němž jsou obsaženy všechny úkony a požadované opravy, také cena servisních úkonů. Zkontrolujte si, jestli je dobře zaznamenaný tachometr a stav paliva, což si následně zkontrolujte i při přebírání vozidla.

Zmiňovaný odhad ceny si taktéž zkontrolujte a domluvte se, že pokud by došlo jejímu navýšení, ať vás telefonicky kontaktuje. Ať nepřijdete do servisu a nejste nuceni zaplatit majlant za uskutečněné úkony.

Když dostanete náhradní vozidlo

Ať už necháte automobil v servisu z důvodu špatných tlumičů nebo se závažnější závadou, při získání náhradního vozidla si dejte pozor na už existující poškození. Zkontrolujte si ho po vzhledové stránce, ať vás za případné oděrky nemohou obrat o peníze, pakliže k nim došlo ještě před vypůjčením vám.