Jak nejlépe strávit sobotu? Vyjděte si na Lysou horu!

Každý z nás se těší na to, až konečně přijde očekávaný víkend. Není se čemu divit, vždyť teprve během víkendu si konečně můžeme pořádně odpočinout po náročném pracovním týdnu. Jestliže vám však stačí jenom dobře se vyspat, pak tento volný den i nějak prožijte. Udělejte si třeba nějaký hezký výlet, během kterého si užijete blízkost toho druhého, kdo s vámi na tento výlet pojede.

Jen málo míst v České republice je přístupných celoročně. A jen hrstka z nich je krásná během jakéhokoliv ročního období. Do této hrstky spadá například velice populární Lysá hora, kterou turisté navštěvují hojně po celý rok.

V každém ročním období je Lysá hora jiná

Během jara se Lysá hora probouzí a rozkvétá. Vy tak z vrcholku tohoto nejvyššího vrcholu Moravskoslezských Beskyd můžete sledovat, jak sníh pomalu opadá. Léto se nese ve znamení pařících se lesů a krásné rozkvetlé krajiny za obzorem. Na podzim sledujete, jak se všechno barví do nejrůznějších barev podzimu, a během zimy vás nadchne to pohádkové kouzlo třpytícího se sněhu. Lysá hora má tak něco do sebe v každém ročním období. Proto se na ni můžete vydat každý den v roce.

V poslední době je tento nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd natolik populární, že se z desítek turistů staly stovky. A tak tu denně narazíte nejen na české turisty, ale velice hojně potkáte i ty zahraničí návštěvníky.

Jak se na vrchol Lysé hory dostanu?

Na samý vrchol vede celá řada stezek a túr, z nichž nejpopulárnější je nejspíše Bezručův výplaz, který je tak pojmenovaný po českém básníkovi. Ovšem mnoho lidí nejde na Lysou horu pěšky, ale jede na kole. Je to zase trochu jiné a jedinečné. Kolo vám nabídne pohled na Beskydy opět z jiné perspektivy, než kdybyste šli pěšky.

Mimo to jsou Beskydy velice oblíbená oblast pro dovolené. Je zde velká nabídka ubytování, řada restaurací a najdete zde i jiné volnočasové aktivity.