Jaké druhy únikových her nás v Ostravě čekají?

Únikové hry se v současné době staly poměrně populární zábavou, která se hodí nejen pro rodiny s dětmi, ale také i pro party přátel či pro firmy, pokud mají zájem o teambuilding. Jedná se o ten druh zábavy, které je možné vykonávat kdykoliv – ať už venku prší jako z konve nebo ať už je venku krásně a horko na spadnutí.

Tato logická zábava se dostává natolik do kurzu, že se pomalu začíná otvírat ve všech velkých českých městech. Najdete je v Praze, ale také i Brně nebo nově také v Ostravě. Většinou však najdete pouze dva typy únikových her, ovšem Ostrava se nově pyšní už třemi možnostmi, z nichž si můžete vybrat. Tak do jaké se pustíte?

Porazte hackera! Zničte bombu!

Jestliže milujete akční filmy, rozhodně musíte zkusit únikovou hru The Chamber – Hackerovo doupě. Je to trochu jiná forma únikové hry, než znáte odjinud. Vy se totiž nepotřebujete dostat z místnosti, ale potřebujete během časového limitu zneškodnit bombu, jinak vás všechny zabije. Díky tomu, že musíte bombu zničit, si budete mnohem více vědomi toho, že máte nějaký časový limit. Vzrušení se tak bude hrnout od konečků prstů na nohou až po konečky vlasů. Zde musíte klást důraz hlavně na týmovou práci, ovšem musíte být dvakrát více důslední a dvakrát více všímaví. Jeden špatný krok a bomba vybuchne dříve. Jste na to připraveni?

Klasika ve formě tajemné pracovny

Jestliže však patříte mezi klasické detektivy a cítíte se tak trochu jako Sherlock Holmes, rozhodně zvolte únikovou hru The Chamber – Tajemná pracovna. Nejdříve vám totiž nic nebude dávat smysl, jako v pravé detektivce, ale poté vám všechno bude zapadat postupně jako nějaká skládačka či puzzle.

Je libo středověký žalář?

Fenoménem je zde však možnost utéct z žaláře. Tento druh hry je asi nejvíce volený a není se čemu divit – jen tak se k útěku z žaláře někde nedostanete. Pojďte se tak nadýchat atmosféry typického středověkého žaláře a dostaňte se pryč, nebo dopadnete jak ti, kteří tu byli před vámi – a jejich ostatky zde s vámi samozřejmě jsou.