Očekáváte psího mazlíčka? Investujte do základní výbavičky

Každý pes vyžaduje od svého majitele pozornost a poskytovanou péči. Než si tedy pořídíte psího čtyřnohého přítele, zodpovězte si otázku, jestli skutečně máte čas na nový přírůstek do rodiny či nikoli. Pejsek není stvoření, které si vystačí samo. Potřebuje dostatek péče a zmiňované pozornosti, přes to vlak zkrátka nejede. Navíc zprvu je nutné investovat i do základní výbavičky. Ne nadarmo se říká, že pes je jen příprava na miminko. Stejně jako miminko potřebuje výbavu, tak svou výbavu potřebuje i pejsek.

Do psí výbavičky spadá hromada věcí. Prozraďme si však jen to nejdůležitější, do čeho bychom měli investovat bezpodmínečně.

Ať má pejsek kde spát

Ať už máte pejska doma nebo venku, je třeba mu poskytnout a přichystat místo, kde bude spát. Přece jenom každý pejsek potřebuje mít své místo na spaní, které zároveň bude sloužit jako odpočinková zóna. Zatímco pejsci venku ocení typickou boudu z dřevěných prken nebo podložku, která je ochrání před chladem dlažby, pejsci chovaní doma ocení klasický pelíšek, který lze dnes zakoupit v mnoha sympatických provedeních. Například je možné investovat do pelíšku oválného nebo do pelíšku obdélníkového.

Ať má pejsek z čeho jíst

Důležité jsou také klasické mističky, a to jak na vodu, tak na psí krmení. Kromě mističek by si měl každý majitel pořídit i takzvaný pamlskovník, což je taštička přes rameno, která je vhodná na výlety či krátké každodenní procházky. Do takzvaného pamlskovníku se ukrývají pamlsky, bez nichž se na procházkách neobejdete.

Ať se má pejsek v čem nosit

Pokud brzy budete majitelem malého plemena, je třeba pořídit cestovní tašku nebo případně klokánka, v němž je pejskovi velmi příjemně, jelikož neustále cítí přítomnost svého majitele. Ať už zvolíte klokánka nebo klasickou cestovní tašku na psa, cestování bude díky této výbavě daleko snazší a méně problematické.