Policie i hasiči apelují na bezpečné používání pyrotechniky. Co nikdy nedělat?

Zábavní pyrotechnika se stává běžnou součástí našich životů. Už to opravdu není něco, co je spojené jen s oslavami nového roku. Ohňostroje jsou součástí zásnub, svateb nebo narozeninových oslav či oslav výročí. Prskavky už dávno nejsou typické jenom pro Štědrý den, ale také se s velkou oblibou dávají prskavky na dort. A co dýmovnice do ruky? S těmi se vytváří ty nejkrásnější partnerské fotografie.

Jelikož je zábavní pyrotechnika součástí našich životů, policie i hasiči důrazně apelují na její bezpečné používání. Varování se většinou vydávalo před silvestrovskými oslavami, v posledních letech však na bezpečné používání upozorňují kdykoli, kdy můžou. Zábavní pyrotechnika je sice krásná věc, ale může taky ublížit.

Neohrožujte své okolí

Je skvělé, že si jednou za čas pyrotechniku koupíte a podpoříte tím firmy působící v tomto odvětví. Dětem i vám to udělá radost, navíc to posune vaši oslavu na vyšší level. Vždycky však myslete na jednu věc, a sice nikdy pyrotechnikou neohrožujte své okolí. Používejte je jenom na místě, kde nedochází k žádnému ohrožení osob nebo věcí. A vždycky klaďte důraz na návod, který je ke každému pyrotechnickému výrobku přiložen.

Nikdy výrobky neupravujte

Zejména teenageři mají tendenci upravovat pyrotechnické výrobky, aby byly zkrátka ještě lepší než doposud. Právě tomu se snaží hasiči a policisté alespoň vysloveným varováním předcházet. Pouhé rozebrání a úprava výrobků může mít naprosto fatální důsledky. Hrozí nejen újma na zdraví, ale také poškození majetku a následné vězení, které je uděleno za nedovolenou úpravu a použití výbušných komponentů pyrotechnického výrobku. Tak pozor na to.

Nepožívejte při manipulaci s pyrotechnikou alkohol ani jiné drogy

Na co policisté také velice často upozorňují je, aby lidé nepožívali alkohol ani jiné drogy, pakliže se rozhodnou s pyrotechnikou manipulovat. Tím vysoce roste riziko vzniku nehody, která mívá nemilé důsledky.