Víte, jak se projevuje oslabená imunita? Naučte se ji posílit

Nejen v této nelehké době je potřeba správně pečovat o svou imunitu. Nejrůznější viry a bakterie nás totiž mohou napadnout kdykoliv. Aby se s nimi naše tělo lépe vypořádalo, je třeba mu na to připravit vhodné prostředí. Jak na to?

Imunita: co to přesně znamená?

Pod slovem imunita se skrývá schopnost našeho těla bránit své vnitřní prostředí před napadením něčeho, co by ho mohlo nějakým způsobem poškodit. Za takovým napadením tak mohou stát nejen viry a bakterie, ale i nadměrný chlad, horko nebo třeba negativní emoce.

TIP: Akupunktura vám pomůže nastolit ve vašem těle opět rovnováhu. 

Jak přesně se oslabená imunita projevuje?

Obvykle to začíná poměrně nenápadně. Přepadnout nás může nějaká viróza nebo průjem. Nebo se nám může udělat špatně od žaludku. Postupem času si však na takový stav zvykneme a začneme jej považovat za zcela normální situaci

Mnohdy si toho ani nevšimneme a náš zdravotní stav se rázem zhorší. Začneme se cítit špatně a naše emoce převládne špatná nálada. Oslabení lidé se cítí ohrožení, zesláblí a rovněž u nich lze pozorovat mizející sebevědomí.

Co všechno stojí za oslabenou imunitou?

Za oslabenou imunitou může stát hned několik faktorů. V první řadě lze rozhodně zmínit negativní životní postoj. V takovém rozpoložení totiž velmi často zaujímáme destruktivní postoj k sobě samým a podvědomě si vybíráme stravu, která naší imunitě příliš neprospívá.

Soustředíte se často na své obavy? Nebo na to, co se vám z nějakého důvodu nepovedlo? I takový životní přístup není pro vaši imunitu příliš vhodný. A v neposlední řadě může za jejím oslabením stát i špatná strava a životospráva.

Posilte svoji imunitu hned teď

V prvé řadě začněte trochu více myslet sami na sebe. Dopřejte si kvalitní a vyváženou stravu. Teď na podzim a v zimě je ideální hlavně teplá strava. Vyhněte se proto například studeným jogurtům (ty jsou lepší až v létě).

Snažte se na všech činnostech hledat to pozitivní. I když to v dnešní době není nejjednodušší. Soustřeďte se na své sny, které chcete v blízké době uskutečnit. A věnujte se činnostem, prostřednictvím kterých se chcete realizovat.  

Více informací ze světa zdraví a zdravého životního stylu najdete na www.netradicni-medicina.cz.