Poradíme, jak se zbavit znamének a nechtěné pigmentace

Znaménka mohou být od narození, nebo se časem objeví. Pigmentace může vzniknout vlivem působení slunečního záření, na které pokožka reaguje tvorbou pigmentu. Ne vždy však dosáhneme požadovaného opálení. Objevit se mohou pigmentové skvrny či jiné nedostatky. Jak se jich zbavit?

Laserové odstranění znamének

Jakmile se vám objeví nové znaménko, které se zvětšuje či vypadá podivně, je to důvod k návštěvě dermatologa. Ten provede vyšetření, během kterého zjistí, o jaký druh znaménka se jedná. Pokud je znaménko vhodné k odstranění, přijde na řadu laser. Volí se frakční ablativní laser Candela CO2®, který si dokáže poradit s útvary na potoce nejrůznějšího tvaru, jako jsou pihy, výrůstky, fibromy, bradavice a podobně. Ošetření je přesně zaměřeno na oblast znaménka. Několik dnů po ošetření je nutné oblast příliš nenamáčet a nevystavovat slunečnímu záření.

Úprava nechtěné pigmentace

Pigmentové skvrny jsou buď jedinečnou předností člověka, nebo ho naopak dohánějí k šílenství a chce se jich zbavit. Pokud jde o pigmentaci, které se chcete zbavit, existuje řešení v podobě laserového ošetření. Pro odstranění pigmentových skvrn, pih, bradavic, výrůstků či jiných nedokonalostí se používá resurfacingový CO2 laser, které kompletně obnoví vrchní vrstvu pokožky. Druhou možností je cévní laser V-Beam®, který nenaruší vrchní vrstvu pokožky, ale poslouží k odstranění pigmentových, slunečních či stařeckých skvrn. Metody s využitím medicínských laserů je možné aplikovat na jakoukoliv oblast, kde vás trápí nechtěná pigmentace. Nechte si poradit na konzultaci na dermatologické klinice Mediestetik s pobočkami v Praze a v Teplicích.

Péče o pokožku a kontrola u dermatologa

Naše pokožka je každý den silně namáhána. Slouží jako přirozené bariéra chránící tělo před bakterii a cizími látkami. Je vystavována UV záření a dalším faktorům. Už jen to jsou důvody, proč si zaslouží řádnou a pečlivou péči. Věnujte pozornost používání správné kosmetiky vhodné pro váš typ pleti, používejte krém na opalování s dostatečným ochranným faktorem a v případě objevení znamének, vyrážky či jiných potíží, neváhejte a navštivte dermatologa. Sen o krásné pokožce může být realitou, jen je potřeba věnovat jí trochu úsilí a citlivé péče.