Potřebujete vybavit sklad firmy manipulační technikou? Poradíme, jaká se vyplatí

Už dávno neplatí to, že zaměstnanci se musí ve skladě dřít. Skladníkova práce se už dávno neřadí k těm nejnáročnějším profesím, a to díky manipulační technice, která dokáže do jisté míry ulehčit či usnadnit práci každému, kdo ve skladě pracuje.

Otázkou je, co všechno spadá do skupiny „manipulační technika“. Obecně lze říct, že se jedná o stroje, přístroje, které pomáhají s přemísťováním palet a jiných těžkých věcí. Lépe řečeno, pomáhají manipulovat s těžkými věci nejen ve skladu. Pokud právě dumáte nad tím, že si svůj sklad vybavíte manipulační technikou, poradíme, jaká se vyplatí.

Přece jen, jak již bylo zmíněno, manipulační technika je obrovský pojem zahrnující skutečně velkou spoustu strojů a přístrojů. Představme si nejatraktivnější z nich a řekněme si, do jakého skladu se taková konkrétní manipulační technika hodí.

Vysokozdvižné vozíky

Nejčastěji kupovanou manipulační technikou jsou vysokozdvižné ruční nebo vysokozdvižné elektrické vozíky. Otázkou však je, jestli jsou skutečně tak potřebné či nikoli. Přece jen se jedná o vysokozdvižné vozíky, není nutné tak velké stroje kupovat do všech skladů. Tato manipulační technika je proto určena zejména do velkých skladů, které jsou plné polic, kam nedosáhne ani nadprůměrně vysoký člověk na žebříku.

Nízkozdvižné vozíky s váhou

Unikátní manipulační technikou jsou nízkozdvižné vozíky s váhou, které dokážou zvedaný či přemísťovaný náklad zvážit. Jsou vhodné nejen do velkých skladů, ale také do menších. Jejich ovládání je zcela jednoduché, nijak se neliší od ovládání klasických nízkozdvižných vozíků.

Paletové nůžkové vozíky

Mezi méně známou manipulační techniku patří paletové nůžkové vozíky, které se hodí zejména do menších skladů, kde se denně nemanipuluje s tak velkým množstvím nákladu jako v jiných, velikostně větších skladech velkých firem.