Přinášíme 4 důvody, proč si pořídit cyklotrenažér

Cyklotrenažér je kouzelníkem mezi fitness zařízeními. Umožňuje nám ovládnout dobu a prostor, což v tréninkovém kontextu znamená, že můžeme jezdit na kole kdykoliv a kdekoli, a to bez ohledu na počasí nebo roční období. Avšak, nejen toto činí z cyklotrenažéru nezbytnou součást domácího fitness vybavení. Pojďme se podívat na čtyři důvody, proč byste měli zvážit jeho pořízení.

  1. Šetří čas i peníze

Představte si, že vás čeká náročný den plný pracovních povinností, rodinných záležitostí a domácích úkolů. Většinou nemáte dostatek času ani energie jít ven a projet se na kole. Ale co kdybychom vám řekli, že si můžete tento trénink přizpůsobit podle svého rozvrhu a to přímo z pohodlí vašeho domova?

S trenažérem můžete jezdit na kole kdykoliv se vám zachce, ať už je to v noci, kdy vás probudí nespavost, nebo v průběhu dne, když máte chvíli volna. Navíc se nemusíte oblékat do cyklistického oblečení ani se nemusíte snažit překonat dopravní zácpy.

Nemusíte se trápit hledáním vhodné trasy nebo plánováním výletu. Stačí se jen posadit na kolo, nastavit trenažér a můžete jet. A co se týče financí, s trenažérem ušetříte na benzínu, údržbě kola a dalších útratách cestou.

  1. Trénink na míru

S cyklotrenažérem máte kontrolu nad svým tréninkem. Můžete si nastavit rychlost, délku trasy, úroveň obtížnosti a dokonce si můžete vytvořit vlastní tréninkový program. Jste zároveň svým vlastním trenérem a rozhodujete, jaký typ tréninku potřebujete.

Můžete být flexibilní a přizpůsobovat svůj trénink podle svých potřeb. Pokud jste začátečník, můžete začít s nižší intenzitou a postupně ji zvyšovat. Pro pokročilé cyklisty je zase skvělou výzvou simulace náročných terénů a závodů.

Díky moderní technologii mnoho cyklotrenažérů nabízí různé interaktivní programy a aplikace, které umožňují simulovat jízdu v různých částech světa. Takže si můžete užít jízdu kolem Eiffelovky v Paříži nebo se projet po sluncem zalitých plážích v Kalifornii.

  1. Bezpečnost především

Pokud jste vášniví cyklisté, ale někdy cítíte , že vás omezují podmínky na silnici, další důvod, proč byste si měli pořídit cyklotrenažér, je přesně pro vás. Bezpečnost.

Jen si to představte. Ráno se probudíte s plánem na dlouhou jízdu na kole. Ale co vidíte venku? Vaše oblíbené cyklistické trasy jsou pokryté ledem a sněhem. Také se na kole musíte neustále vyhýbat autům, která jedou příliš blízko. V takových situacích je cyklotrenažér neocenitelný. Místo toho, abyste riskoval na kluzkém povrchu, můžete zůstat doma v teple, pohodlí a hlavně bezpečí.

Na cyklotrenažéru můžete jezdit za jakýchkoliv podmínek, ať už prší, sněží nebo je tma. Nebezpečí z účasti v dopravním provozu se také eliminuje. Místo toho, abyste hledali bezpečné cesty a vyhýbali se autům, se můžete plně soustředit na svůj výkon a užít si jízdu. Vybírat cyklotrenažér přesně pro vás můžete přímo tady: https://hop-sport.cz/cyklotrenazery/.

  1. Cesta k lepšímu výkonu, hubnutí a posílení svalů

A teď ten hlavní důvod, proč většina lidí o cyklotrenažéru vůbec uvažuje.

Když jezdíte na cyklotrenažéru, využíváte takřka každý sval ve svém těle. Vaše nohy kmitají, vaše ruce pevně drží řídítka, váš střed a břišní svaly pracují na stabilizaci těla.

Cyklotrenažér se ukazuje také jako výjimečný pomocník při hubnutí. Bez ohledu na to, zda na něm trávíte každý den dvě hodiny nebo pouhých třicet minut, stále budete spalovat kalorie. Takže pokud máte v plánu shodit pár kilogramů, tento přístroj vám může pomoci vašeho cíle dosáhnout.

A pravidelným cvičením samozřejmě zlepšíte i výkon a svou fyzickou kondici. Cyklotrenažér vám umožňuje nastavit různé úrovně odporu a rychlosti. Tím můžete simulovat různé typy terénu, od rovinatých cest až po strmé kopce. Takto můžete postupně zlepšovat svou výkonnost a svalovou vytrvalost, což vám pomůže zvládnout i ty nejnáročnější výzvy v reálném světě.

 

Zdroj obrázku: ESB Professional / Shutterstock.com