5 tipů, jak se dobře orientovat v Praze

Praha, jako rušné město, může být pro nové řidiče a turisty záhadným labyrintem dopravních značek. Ale nebojte se, zde jsou tipy, jak se v něm snadno zorientovat.

Základem je příprava. Musíte předem počítat s tím, že vás čekají náročné chvilky. Poradíme vám, s čím musíte počítat a jak se na to připravit. Základem jsou 3 věci:

  • kvalitní GPS,
  • značky,
  • klidná hlava.

Před odjezdem – plán a GPS

Nejdříve si dobře naplánujte trasu a zkuste použít GPS nebo mapovou aplikaci. Ty vás provedou městem a pomohou vám vyhnout se složitým situacím s dopravním značením. Nejlepší jsou online možnosti, které sledují i kolony a uzavírky. Díky tomu se všude dostanete bez potíží.

Pozorně čtěte značky

Pozorně sledujte dopravní značení. Dopravní značení v Praze může být někdy náročné na pochopení, ale musíte se ho vždy držet. Praha má mnoho značek, které vás informují o rychlostních omezeních, směrech jízdy a parkovacích zónách. Nedodržení těchto značek může být drahé.

Pamatujte na parkování

Parkování v centru Prahy může být náročné. Hledejte platná parkovací místa a věnujte pozornost značkám, které označují parkovací zóny a dobu povoleného stání. V opačném případě vás může potkat pokuta. Nezapomeňte se informovat, kde zaparkovat zadarmo. Většinou se to platí, ale na pár místech zaparkujete snadno i zadarmo.

Respektujte cyklisty a chodce

Praha je také městem cyklistů a chodců. Buďte ohleduplní a respektujte značky určené pro tyto skupiny. Mnoho ulic má vymezené cyklostezky a přechody pro chodce, na které byste neměli zapomínat. A pozor si musíte dávat také na tramvaje, protože mají vždy přednost před vozidly.

Udržujte klidnou hlavu

Nakonec, udržujte klidnou hlavu. Praha má svoji jedinečnou atmosféru a staré uličky s úzkými pruhy. Vždyť to je část jejího kouzla. Pokud ztratíte směr nebo si nejste jisti, zastavte se na bezpečném místě a použijte mapu nebo navigaci.