Proč žít a pracovat ve Varšavě? Důvodů je mnoho!

Hlavním městem Polska je město s přibližně 1,77 miliony obyvatel, přičemž dalších 1,35 milionu žije ve větší metropolitní oblasti. Díky tomu je Varšava devátým nejlidnatějším hlavním městem Evropské unie. Kromě toho, že je Varšava centrem kulturního dění, je také místem plným lukrativních pracovních příležitostí.

V roce 2019 se Polsko umístilo na třetím místě v EU ve své vhodnosti jako destinace pro expaty – za Španělskem a Německem a těsně před Irskem. Země má vysokou kvalitu života, ekonomickou stabilitu a školství, umístila na 13. místě na celém světě. To už může být důvod, proč začít hledat praca Warszawa – práci ve Varšavě.

Práce i zábava ve Varšavě

Varšava má rozsáhlý, dostupný systém veřejné dopravy, včetně autobusů, tramvají a příměstských vlaků; Metro se skládá pouze ze dvou linek, ale stále se rozšiřuje.

Varšava nabízí spoustu příležitostí i pro milovníky přírody. Kromě parků, které se nacházejí v každém městě, je tu řeka Visla s novou promenádou na levé straně, zatímco pravý břeh zůstává z velké části divoký, s cyklistickou stezkou přes lesy a malou kolonií bobrů, kteří se vrátili do řeky v posledním desetiletí. Kabaty Woods o rozloze 900 akrů, snadno dostupný na konci linky metra 1, je oblíbeným místem pro běžce a cyklisty; lesy pokrývají 14 % rozlohy města.

Oferty pracy – nabídky práce – jsou vhodné zejména pro lidi bez praxe. Polští zaměstnavatelé upřednostňují zaučení vlastními metodami.

Jak hledat práci v Polsku?

Díky pracovnímu portálu hitpraca.pl je hledání páce v Polsku snadné. Polské pracovní nabídky zveřejněné na webu hitpraca.pl jsou určené nejen polským uchazečům o zaměstnání, ale cizincům, včetně Čechů. Ačkoli patří Poláci k nejvíce bilingvním národům v Evropě, doporučujeme odesílat životopis přeložený do polského jazyka.