Prožijte dovolenou ve sportovním duchu!

Tu pravou českou dovolenou lze prožít celoročně. Mnoho lidí má za to, že se na dovolenou musí jezdit hlavně během letních, horkých dní, ale není to tak. Během léta jsou jenom velké prázdniny, a tak se rodiny s dětmi rozhodnou někam odcestovat.

Je však nutné připomenout to, že pokud děti nemáte, proč byste museli trávit dovolenou v létě, kdy je všude hromada turistů? Raději si někam zavítejte během chladnějších dní a prožijte dovolenou trochu jinak – ve sportovním duchu.

Sport se stává dnes velice oblíbeným a je to jenom dobře. Přece jenom se dnes vyskytuje celá řada případů obezity, která je tu hlavně proto, že dnešní doba je nejen velice rychlá, ale také nezdravá. Nicméně pokud tedy plánujete nějakou dovolenou třeba na podzim, udělejte si ji trochu sportovní. Vydejte se na krásná česká místa, kde o sport nebude rozhodně nouze.

Co dělat na takových sportovně založených dovolených?

Pokud se ptáte, jaký sport vykonávat na dovolené, pak se dejte na outdoorové sporty a zažijte trochu dobrodružství. Přece jenom outdoorové sporty v sobě to dobrodružství nesou, a tak se nebojte je provozovat. Zkuste třeba horolezectví a vystoupejte na nějakou krásnou horu třeba v oblasti Prachovských, Adršpašských nebo Čertových skal. Právě odtud budete mít unikátní rozhled nejen na přilehlou oblast, ale na velký kus naší krásné republiky.

K takovým sportům se však řadí i turistika – vystoupejte si proto třeba na Lysou horu nebo se vydejte do jiných přírodních oblastí České republiky. Mimo to si můžete i zajezdit na kole. Tento sport můžete provozovat nejen na dovolených v nějakých chráněných krajinných oblastech, ale na kole už se dá hezky vyjet třeba z Prahy až na Karlštejn.

Oblíbenost takových dovolených stoupá!

Oblíbenost těchto dovolených opravdu v posledních letech stoupá. Lidé asi už nechtějí jenom válet se na plážích, ale chtějí taky něco zažít. Navíc Česká republiky nabízí opravdu nádherná místa, která stojí za to vidět a prozkoumat.