Frýdek-Místek – na světě je už 750 let!

V současné době se lidé poměrně hojně stěhují do velkých měst. Jedná se o aktuální trend – je to asi dáno tím, že lidé touží po pohodlnosti, kterou jim město zaručuje. Všechno mají na dosah – i práci, i obchody, i nejrůznější zábavu.

Ke stále více obývaným městům se však už neřadí Praha, Brno nebo třeba Ostrava, ale dnes už se hodně lidí rozhoduje přestěhovat se do Frýdku-Místku. A právě toto město má dnes co oslavovat!

Frýdek-Místek je krásné a malebné město, které se neustále snaží o to, aby se v něm dobře žilo. Neustále se snaží o rekonstrukce nebo o pořádání atraktivních akcí, proto se není čemu divit, když se právě sem lidé stěhují tak hojně. V současné době navíc Frýdek-Místek doslova žije! Oslavuje se zde totiž 750. výročí tohoto města!

Jak oslavy probíhají či probíhaly?

Toto město samozřejmě tímto svým jubileem žije po celý rok, ovšem největších oslav jsme se mohli dočkat během prázdnin. Pokud jste toto město navštívili během prázdninových dnů, většinou jste zrovna narazili na nějakou skvělou akci, na kterou rozhodně jen tak nezapomenete. Nezapomenout se ani nedá na slavnosti, které probíhaly na konci prázdnin. Jednalo se o historické slavnosti, díky kterým se obyvatelé dozvěděli zase něco více o tomto hezkém městečku.

Součástí bohatého programu bylo hlavně vystoupení, během kterého se připomněla symbolika náměstí, dále také byl nachystán takzvaný průřez historií od starověku až po novověk. Součástí těchto městských slavností byla také i ceremonie, která se vztahovala k průvodu města ke zdejší řece Ostravici. Návštěvníci se taky dočkali i ohnivé show.

Do kdy slavnosti trvají/trvaly?

Slavit se samozřejmě bude během celého letošního roku, ale tu největší slávu jsme si mohli užít hlavně během letošních prázdnin. Řada akcí je však ještě pro letošek naplánována, proto nebuďte smutní, jestliže jste slavnostní léto ve Frýdku-Místku prošvihli.

Nezapomeňte sledovat i kalendář akcí či novinky ve Frýdku-Místku.