Sázení na výsledky fotbalových zápasů

Pro usnadnění začátku sázení na fotbalové zápasy, na které můžete vsadit u sázkové kanceláře Fortuna a které je mezi tipujícími mimořádně oblíbené, vám přinášíme několik tipů.

1. Zvolte si pouze několik lig, na které se budete soustředit. Jenom v Evropě můžete vsadit na desítky soutěží a v každé z nich bývá více než 10 týmů. Není v lidské moci mít skvělý přehled o každém a nikoli o reálných výkonech každého týmu. Ale právě ty jsou velmi důležité: Vaším cílem by mělo být sázet na týmy, které bookmakeři podceňují a pro které kurzy jsou vyšší, než by měly být.

Existují ligy, ve kterých největší oblíbenci selhávají zřídka, ale existují také ty, ve kterých není nouze o překvapení. Nicméně pokud nemáte štěstí v jedné lize v dlouhodobém horizontu, buď přehodnoťte přístup k sázkovému systému, nebo se ohlídněte po další lize (kde padá více gólů, pokud ortodoxně sázíte na vysoký počet gólů, ve které hraje domácí prostředí důležitou roli, pokud sázíte na “jednotky”, atd.). V každém případě …

2. …..čtěte a dívejte se. Většina lidí začíná sázet pouze podle tabulek, podle kterých vědí, kdo v lize vede, kdo dá průměrně kolik gólů, kdo ví hrát doma.. To je dobrý základ, ale pro úspěšné sportovní sázení byste měli mít více informací. Asi nejlepším řešením je procházet sportovní fóra (na internetu jich je hodně, ale postačí vám jen jedno nebo dvě dobré) a najít sázkaře, kteří se specializují na některou ligu nebo žijí v dané zemi. Jejich názory nemusí být nutně správné (zda jsou, se dozvíte až po delší době), ale často mají informace ze zahraničních serverů nebo z domácích novin a časopisů, kde bývají předsezónní odhady kvalit týmů, čerstvé informace o zraněních a podobně. Sledování živých zápasů je časově náročné, ale také nejvýhodnější. Můžete vidět sami, zda týmy vyhrávají se štěstím nebo zda hrají opravdu dobře, či spíše brání nebo hrají otevřeně a podobně. Takové informace pak mohou být rozdílem mezi dobrou a špatnou stávkou.

3. Nepřeceňujte informace. Z času na čas získáte informace, které vypadají velmi lákavě. Jeden z klubů například již několik měsíců dluží hráčům peníze, hráči se proto bouří a vypadá to, že špatným výkonem ve víkendovém zápase budou tlačit na majitele klubu. Nebo se dozvíte, že ve skotské lize bude host bez šesti hráčů základní sestavy a uvidíte, že kurzy na “jednotku” klesají. To samozřejmě může být důležitou informací a z dlouhodobého hlediska je nejlepší se takovému zápasu vyhnout. Klesající kurzy mohou znamenat jedině spoustu lidí, kteří na zápas vsadí. A že hosté neprohrají s náhradníky? Je to jen fotbal. Nezapomeňte, že náhradníci nemusejí být špatnými hráči a také mají velkou motivaci, aby ukázali, co je v nich a dostali se do základní sestavy.

4. Zkuste menší ligy. Když někomu řeknete, že sledujete třetí nejvyšší soutěž ve Francii, možná vás bude mít za exota. Ale dobré příležitosti na sázení najdete spíše tam jako například v Premier League nebo v italské Serii A, které patří k nejvíce vsazovaným ligám a kurzy tam tak bývají nejsprávněji nastavené. Tam si nemohou dovolit udělat chybu.