Jak se obléknout na turistický výlet?

V poslední době se čím dál populárnější stávají outdoorové sporty. Jedná se hlavně o lezení, horolezectví nebo taky o turistiku. Samozřejmě je to i cyklistika, která se sem řadí. Tyto sporty se začaly vykonávat hlavně nyní, kdy je všude plno dovolených. Lidé už necestují jenom za exotickou pláží nebo za slaným mořem, ale hlavně za unikátními památkami a místy, kam se můžeme vydat. Preferují tedy takzvanou aktivní dovolenou, která v sobě nese převážně ony zmiňované outdoorové sporty.

Turistika je z nich asi nejčastější a nejoblíbenější. Za ní se totiž nemusí nikdy cestovat daleko. Můžeme za ní jet do různých krásných českých oblastí. Nejčastěji se za turistikou jezdí do Beskyd, protože výšlapy konkrétně na Lysou horu mají rozhodně něco do sebe. Nicméně pokud se na takový turistický výlet vydáte doslova kamkoliv, měli byste mít na paměti, že je nutné se hlavně správně obléknout. Na oblečení klaďte velký důraz, není možné si obléknout to první, co uvidíte.

Co je nejdůležitější?

Největší důraz klaďte na boty. Ty musí být jednoznačně kvalitní. Jsou jakýmsi základním bodem každého správného turistického vybavení, protože se na ně opírá celé tělo. Pokud budeme mít nekvalitní obuv, pak se bohužel musíme smířit s tím, že nás budou pěkně bolet nohy. Jako další je nutné mít batoh, do něhož si dáme samozřejmě občerstvení, popřípadě oblečení na převlečení. Záleží vždy na tom, na jak dlouho cestujeme. Pokud se vydáváme přes noc, musíme dbát hlavně na objem batohu, protože do něj dáme nejspíše nejen občerstvení a nějaké věci, ale také i spacák popřípadě na bok zavěsíme karimatku.

Co se týče samotného oblečení, za každého počasí a ročního období si berte funkční oblečení, které absorbuje pot. To znamená, že se nijak nenachladíme. Navíc je to pohodlné oblečení, v němž je pohyb naprosto bezproblémový. Jestliže je však chladněji, nezapomeňte si vzít i nějakou bundu, aby vás ochránila před nepřízní počasí. Měla by být samozřejmě nepromokavá, kdyby náhodou začalo pršet.