Technika, která si hravě poradí s listím

Podzim je sice romantický, ale majitelé zahrad s opadavými stromy šílí. Ty hromady listí se neustále zvětšují a úklid zabere mnoho hodin a odčerpá spoustu energie. Pomozte si vychytávkami na elektrický pohon.

Pořád dokola

Začátkem září spadne první lístek a odstartuje tak téměř nekonečný “déšť”, kdy člověk neví, jestli propadnout úzkosti nebo vzít do parády zahradní nářadí a až do prvního sněhu otročit na zahradě. Co to vyřešit rychle a bezbolestně? Zahradní technika a nabízí mnoho způsobů, jak se listí zbavit. Padání listí nemá konce a každý den nabírá na síle. Někdo nesnese na dvorku ani lístek, jiného nechává slabá vrstva na trávníku chladným. Obě varianty mají něco do sebe a půdě vysloveně neškodí. Pokud ale patříte do skupiny těch, co jim podzim dělá vrásky na čele, přestaňte se dřít a pořiďte si výkonné fukary, které vás listí zbaví do pár minut.

Vysavač listí

Vidina toho, že stačí chvilka práce, je pro spoustu lidí lákavá. A je téměř jisté, že vysavač listí vás nezklame. Výkon má dostatečný, aby bez větších potíží odklidil nepořádek i z několika stromů naráz. Stačí ho zbytečně nepřeplňovat, aby se ústroji nezaneslo a motor nepřetížil. Čištění je směšně jednoduché a díky kompaktní velikosti nezabere ani moc místa. Bez problémů zvládne i drobné větvičky nebo kamínky a kusy kůry ze stromu, při zpětném chodu odfoukne navátý sníh a smetí na zámkové dlažbě. A jako bonus je možné využít ho i v domácnosti na prach nebo jiné nečistoty.

Foukač listí

Mohlo by se zdát, že pro fukary není ve světě, kde jsou vysavače, místo. Opak je ale pravdou. Ne každý má prostor, kam přebytečné listí odvézt. Ne každý se chce listí nadobro zbavit. A pak jsou foukače pochopitelně nápomocní. Díky silnému proudu vzduchu se napadané listí přesune jinam, kde nepřekáží. Stejné je to i s prvním sněhem nebo nepořádkem v okapech. Výkon můžete v rámci venkovního úklidu použít téměř kdekoliv.