Vodáci, Sázava volá! Půjčte si loď a hurá na řeku

Zlatá řeka, jak se Sázavě někdy říká, je mezi vodáky velmi známým pojmem. Vydat se na Sázavu na lodi je skvělý nápad a nabízí se vám mnoho krásných scenérií, tábořišť, kempů i občerstvení. Pokud s touto řekou nemáte zkušenosti, stane se pro vás krásným zážitkem. Jestli ji už znáte, zajisté víte, že vás čeká skvělé dobrodružství.

Půjčovna lodí na Sázavě

Ke zdolání této řeky budete potřebovat správné vodácké vybavení, kupovat ho však nemusíte. Se vším vám pomůže půjčovna lodí Jakubec, která působí jako půjčovna lodí na Sázavě. Za příjemné ceny si můžete půjčit lodě a zajistit si mnoho užitečných služeb. K dispozici vám jsou plastové kánoe Vydra, Samba a Tukan. Půjčit si můžete i kajaky Bert a rafty Colorado. Půjčovna však nepůjčuje pouze lodě, obstará vám i veškeré vodácké vybavení, jaké budete potřebovat, včetně pádel, plastových barelů, plovacích i záchranných vest. K vybavení každé lodě patří koníčkovací lano a houba na vylévání vody z lodi. Jako jedna z mála půjčoven nabízí i připojištění lodí proti krádeži a poškození. Pro zabezpečení lodí vám zapůjčí ocelové lanko se zámkem.

Půjčení je snadné

Půjčení lodí funguje velmi jednoduše, lodě si půjčíte a po domluvě vám je půjčovna lodí Sázava doveze až k vodě. Najednou může převážet až 18 kánoí. Převoz zajistí i vám, najednou může převézt až 8 osob, ale postará se také o převoz velkých skupin, k čemuž může využít mikrobus nebo autobus.
Půjčovna není žádným nováčkem, je tu od roku 1998, kromě půjčení vodáckého vybavení vám zde podají také informace o sjízdnosti řeky a jejím aktuálním vodním stavu a průtoku. Poradí vám také s naplánováním vodácké trasy na řece Sázavě. Pokud si zapůjčíte větší množství lodí, můžete počítat s množstevní slevou ve výši až 10% z ceny půjčovného.

Půjčte si loď nejen na Sázavu

Sázavu můžete sjíždět od Světlé nad Sázavou až po Pikovice. Užijete si jak výlety na více dní, tak i výlety na 1 nebo 2 dny v dolním toku Sázavy. V půjčovně vám doporučí i vhodný typ lodě, který je na tuto řeku nejlepší. Půjčovna lodí Sázava má velmi praktický web, najdete zde nejen informace k půjčení lodí, ale jde také o zdroj všech důležitých informací o řece. Najdete zde podrobnou mapku i tabulky, se kterými je plánování trasy mnohem jednodušší, hned budete vědět, kde jsou všechny jezy, tábořiště a kempy. Lodě si můžete půjčit nejen na Sázavu, ale také na Lužnici, Otavu, Vltavu a další řeky. Loď si můžete půjčit i bez rezervace, ale v hlavní sezóna je často velmi nabitá, takže je během léta lepší si lodě včas zarezervovat. Ať už plánujete vyrazit na Sázavu nebo na jinou řeku, s půjčovnou půjde vše snadno a bez starostí.