Výhody a nevýhody pronájmu e-shopu a řešení na míru

Koronavirová pandemie nahrává nejrůznějším podnikatelským záměrům a zdokonalování služeb. Pokud právě uvažujete nad tvorbou vlastního e-shopu, pravděpodobně se rozhodujete mezi pronájmem a řešením na míru. Jaké výhody a nevýhody se k těmto variantám pojí?

Co potřebujete k provozu e-shopu

Při provozování e-shopu se neobejdete bez několika základních věcí. Jedná se především o doménu, což je internetová adresa e-shopu a hosting, což je místo, kam se e-shop fyzicky umístí. Zároveň je třeba zvážit, zda budete svým zákazníkům nabízet možnost platby platební kartou. V takovém případě je dále nutné zřídit si smlouvu s poskytovatelem platební brány.

Fungování internetového obchodu se dále neobejde bez zboží, jeho fotografií a popisů, které jej prodají vašim zákazníkům. V každém případě se přitom vyhněte generickým popiskům produktů, které vám poskytnou dodavatelé. 

Pokud totiž na vašich webových stránkách bude totožný obsah jako na jiných webových stránkách, vyhledávače vás automaticky vyhodnotí jako duplikát. A vy tak bohužel snížíte šanci získat nové zákazníky. 

Výhody a nevýhody pronájmu e-shopu

Mezi základní přednosti tohoto řešení bezpochyby patří rychlé nasazení do provozu a velmi malé vstupní náklady. V ceně navíc obvykle získáte hosting i pravidelné aktualizace a dá se tak říct, že se o nic nemusíte starat.

Na druhou stranu je však nutné zdůraznit, že e-shop ani data v takovém případě nevlastníte. Zároveň se musíte přizpůsobit tomu, co hotové řešení nabízí a případný přechod na jiné řešení může být zbytečně komplikovaný.

Výhody a nevýhody řešení na míru

Pokud vsadíte na e-shop na míru, bude e-shop i data ve vašem vlastnictví. Zároveň budete moct vše vyladit vašim konkrétním potřebám a použít originální prvky i grafiku. S řešením na míru máte možnost nekonečného rozšíření o další funkce a případný přechod na jiné řešení probíhá bez problémů.

Tvorba takového e-shopu ovšem mnohdy trvá i několik měsíců a je třeba si připravit vyšší vstupní finanční prostředky. Zároveň platíte vlastní hosting i případné aktualizace a vylepšování.

Více informací ze světa tvorby webových stránek a e-shopů najdete na www.mdwebdesign.cz.