Z čeho vzniká vaginální mykóza?

Mezi časté obtíže, se kterými se potýkají ženy, patří kvasinková infekce, která bývá také označována jako kandidóza nebo vaginální mykóza.

Příčiny těchto zdravotních obtíží

Kvasinky, které toto onemocnění způsobují, se běžně v našem těle vyskytují. Problém nastává v případě, že dojde k jejich přemnožení. Mezi hlavní příčiny přemnožení patří nevhodný životní styl a špatná životospráva, která zahrnuje nadměrnou konzumaci alkoholu, bílého pečiva a potravin s vyšším obsahem cukrů. Cukry představují pro kvasinky živnou půdu. Také nedostatek pohybu může být příčinou vaginální mykózy.

Vaginální mykóza však může být také následek nevhodného oblečení, především pak spodního prádla. Při jeho výběru bychom se měli zaměřit na materiály prodyšné a přírodního rázu. Velkou roli hrají také přípravky určené pro intimní hygienu. Jestliže přemýšlíte nad tím, jaké přípravky zvolit, navštivte portál gynella.com. Zde naleznete přípravky vhodné pro intimní hygienu a to jak preventivní, tak i v případě že se u vás již obtíže objevily.

Projevy a příznaky

Mezi hlavní příznaky patří nepříjemný zapáchající výtok různé barvy a dokonce i hrudkovité konzistence, svědění v oblastech intimních partií, jejich zarudlost a jemný otok. Mohou se objevovat i bolesti.

Prevence a péče

Především jsou to správná životospráva a vhodné potraviny, ty také podporují produkci ženského hormonu – estrogenu. Estrogen se vyskytuje v semínkách, sojových bobech nebo v sušeném ovoci a kromě jiného podporuje dobré zdraví a psychiku. Dále je potřeba používat vhodné přípravky pro intimní hygienu a vhodné oblečení. V případě opakujících se obtíží je potřeba navštívit lékaře.

Velkou roli hraje také dobrá imunita a psychická pohoda. Ideální je, pokud se můžeme vyhýbat stresovým situacím. Psychickou pohodu podpoří bylinné přípravky.