Co dělat, když potřebuji ochranné pracovní pomůcky?

Víte o tom, že se každý rok stane po celém světě kolem 340 milionů pracovních úrazů? To je obrovské číslo i na nemalý počet dospělých lidí, kteří po celém světě žijí. Velká část z pracovních úrazů se stane jen proto, že se lidé při práci nedostatečně chrání. Na ochranné pomůcky by se nikdy zapomínat nemělo. V některých případech snižují pohodlí při práci, ale to by nemělo být důvodem, proč je nenosit. Každá práce má svá rizika a největší s sebou nese pochopitelně manuální práce.

Kde ochranné pracovní pomůcky pořídit?

Tento sortiment se nakupuje ve specializovaných obchodech. Nejlepší volbou je značkový sortiment, který je kvalitní a dokáže poskytnout tu správnou ochranu. Mezi nejlepší prodejce patří eshop wbs-safety.cz, který provozuje společnost WBS Safety, s.r.o. a nabízí zde kompletní sortiment všech potřebných ochranných pomůcek a pracovního oblečení.

Základní ochranou pro většinu oborů jsou pracovní rukavice. Ruce jsou pro každou práci nejdůležitější, proto je nutné je chránit. Ruce jsou drobné jemné a snadno zranitelné. Vybrat si můžete z mnoha druhů rukavic, které pro vás budou nejvhodnější, od kožených a kombinovaných až po máčené a vrstvené, textilní, chemické a úklidové, jednorázové, tepelně odolné a svářečské rukavice.

Často se také zapomíná na respirátory, ty se díky koronavirové krizi vtiskly do paměti všech lidí. Vhodné jsou všude, kde se pracuje s lidmi, kteří by nás mohli nakazit, ale myslet by se na ně mělo i při práci v prašném prostředí. Je zbytečné zatěžovat plíce, když je ochrana dechu snadno dostupná všem.

Kapitolou samu pro sebe je pracovní oblečení. V eshopu naleznete velmi vzhledné pracovní oblečení, které zajistí při práci dostatek komfortu a navíc skvěle vypadá. Pokud se za své současné pracovní montérky stydíte, doporučujeme nakoupit skvěle padnoucí a moderní pracovní oděvy, se kterými budete i při práci skvěle vypadat. Nabízí se vám jak montérkové oděvy, tak i vesty, kožené doplňky pro svářeče, jednorázové oděvy a mnoho dalšího. Inspirujte se nabídkou eshopu.