Zkuste si přijímačky nanečisto

Pokud se žáci vycházející ze základních škol chtějí dostat na střední školy, gymnásia nebo na učiliště s maturitními obory, čekají je povinné přijímací zkoušky. Obsah všech přijímacích zkoušek zajišťuje CERMAT, což je Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání. Jedná se o příspěvkovou organizaci zřízenou Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Jeho činnost je upravena příslušným ustanovením školského zákona, podle něhož je CERMAT hlavním úředním orgánem zajišťujícím nejen přijímačky na maturitní obory, ale i státní maturitní zkoušku.

Přijímací zkoušky

Pro nejednoho žáka 9. třídy a často ještě více pro jejich rodiče, jsou přijímací zkoušky strašákem. Aby se budoucí studenti i jejich rodiče zbavili zbytečného strachu z neznámého, mohou využít jedinečné služby, kterou jsou přijímačky nanečisto. Adepti studia si vyzkouší přijímačky za naprosto stejných podmínek, jaké je budou čekat při skutečné zkoušce. Budou vyplňovat testy podle formátu CERMAT, testy pak budou podle CERMAT i bodovány a vyhodnoceny. Každý tak získá podrobné srovnání s ostatními, takže ví, na co ještě do ostrých zkoušek zaměřit. Výhodou je i součinnost učitelů, kteří žákům  vysvětlí správný postup řešení úloh. Navíc každý účastník přijímaček nanečisto obdrží strategii efektivního psaní testů, takže jej u skutečných přijímacích zkoušek nic nepřekvapí.

Jak a kde se přihlásit?

Přijímačky nanečisto nabízí Střední škola gastronomická a hotelová v Praze 4. Školu můžete kontaktovat prostřednictvím e-mailu a vybrat si můžete termín podle svých potřeb. K dispozici je pondělí až čtvrtek vždy od 8 do 19 hodin a v pátek od 8 do 17 hodin. Pokud by vám zvolený termín nevyhovoval, není problém si ho z pohodlí domova změnit. Odhlásit se můžete až do 8 hodin daného dne. K přijímačkám nanečisto se žák dostaví s psacími a rýsovacími potřebami. Pokud byste se chtěli dozvědět další informace, můžete využít e-mail ahoj@to-das.cz, který je určen pro jakékoliv dotazy. Heslo To-das.cz je zcela na místě, neboť 96 % dosavadních absolventů přijímaček nanečisto se dostalo alespoň na jednu zvolenou školu a 70 % dokonce na obě.