Chcete být v životě spokojenější? Učiňte změnu

Žijeme v době, která nám přináší obrovské množství možností. Otázkou však zůstává, zda jste opravdu spokojení, nebo vám ke štěstí něco schází. Přečtěte si tipy, které můžete provést, abyste změnili svůj život.

Máte jasno ve svých prioritách?

Patříte mezi osoby, které mají jasno ve svých prioritách? Dokážete je vyjmenovat i o půlnoci po probuzení z hlubokého spánku?

Zřejmě ano. Zkuste si však položit otázku, kolik vaší energie každý den putuje tímto směrem. Kolikrát za den dáte přednost svému zdraví, vztahům a dalším věcem, které jsou pro vás důležité. A kolik věcí činíte s pocitem smysluplnosti?

TIP: Absolvujte základní koučovací výcvik a osvojte si řadu komunikačních, řídících a sebe-řídích dovedností.

Děláte něco se svou nespokojeností?

Představte si, že již dlouhou dobu nejste spokojení. Nevyhovuje vám nějaká situace, chybí vám pocit naplnění. A vy věnujete obrovské množství energie do přemítání o tom, že vás to štve a že byste to rádi změnili.

Je však potřeba uvědomit si, kolik z těchto myšlenek opravdu vede k efektivnímu řešení situace. A kolik z nich vás jen dále frustruje a udržuje ve špatné náladě.

Žijeme v době, kdy je vše rychle dostupné

Psychologové tvrdí, že je pro dnešní západní společnost typická povrchnost a ztráta hloubky v našem způsobu bytí. Každý den usínáme s vědomím, že je vše rychle dostupné, a to nám bere touhu. Díky příliš velkému množství možností získáváme svobodu, na druhou stranu však získáváme také obrovskou tíhu odpovědnosti tuto svobodu nést.

Stále více lidí se proto v tomto množství možností ztrácí. Objevují se vnitřní pocity prázdnoty, i když na první pohled nedáváme nic znát.

Proveďte ve svém životě změnu

Chcete být ve svém životě spokojenější? Nebojte se udělat změnu. Nejprve se zaměřte na plné vědomí toku vašich myšlenek a směr vašich úvah. Dále se nebojte čas od času na nějaká vnitřní pouta jednoduše vykašlat. Takovým vnitřním poutem přitom může být typické „nemůžu“ nebo „nejde“.

A na závěr si položte jednoduchou otázku: Co byste mohli sami pro sebe udělat, abyste byli reálně spokojenější?

Pro více článků z oblasti osobního rozvoje navštivte web www.marketahamrlova.cz.