Co dělat, když chci odpojit imobilizér nebo reaktivovat airbag?

Dříve byly vozy velmi jednoduché, chyběly zde pokročilé funkce a dokonce i bezpečnostní systémy. V dnešní době je vůz velmi složitým zařízením, ve kterém jsou stovky metrů kabelů a velké množství komplikovaných elektronických součástek. Tolik elektroniky je ve vozech nejen pro větší komfort nebo lepší ježdění, ale zejména kvůli bezpečnosti. Všechny elektronické systémy ve voze musí bezchybně fungovat, jedině tak má řidič zajištěnou maximální bezpečnost. Pokud se elektronika ve voze poškodí nebo je potřeba ji jinak nastavit, je vhodné se obrátit na specialisty, které naleznete na MTE.sk.

Jaký problém s elektronikou máte?

Zajímá vás, jak odpojit imobilizér? Jedná se o zařízení, které pracuje s elektronickým kódem v klíči nebo jiném zařízení. Imobilizér slouží k tomu, aby zamezil odcizení vozidla a to tak, že například odpojí řídící jednotku motoru nebo spínací skříňku. Imobilizér by se měl automaticky aktivovat pokaždé, když vytáhnete klíče ze zapalování. Problém nastává tehdy, když nějaká část imobilizéru nefunguje, následně je potřeba závadnou součástku odpojit. Specialisté z MTE disponují kvalitní technologií, která umožňuje aktivaci a opravu většiny imobilizérů. Jelikož deaktivace imobilizéru usnadní odcizení vozu, je vhodné ho co nejdříve nahradit. Specialisté vám imobilizér nejen deaktivují, ale také ho opraví nebo vymění a naprogramují vám nové náhradní klíče.

Velmi poptávaná je také služba reaktivace airbagu. Ve voze se nachází jednotka zvaná ACU (Airbag Control Unit). Tato jednotka spolupracuje s mnoha senzory ve vozidle, od snímačů tlaku až po gyroskop, senzor rychlosti kol aj. Jednotka vyhodnocuje závažnost havárie a může spustit airbagy. Specialisté vám zajistí služby v oblasti servisu a oprav zádržných systémů SRS nebo airbagů. Pokud vám svítí kontrolka nebo máte jiný problém, zde ho spolehlivě vyřeší. Obzvláště po nehodě zapíše crash jednotka do interní paměti chybu. Poškozenou jednotku je potřeba resetovat a připravit pro další použití. Zajímá vás více informací a další služby v oblasti elektroniky vozidel? Zjistěte vše potřebné na MTE.sk.