Na bolest v krku i pro chvíle, kdy nemůžete spát. Bylinkové sirupy podávají pomocnou ruku

Lékárny jsou v současné době nejvíce navštěvované obchody v nákupních centrech. Důvod je prostý – změna ročního období znamená velký nápor na imunitní systém. Zatímco někteří však sahají po léčivech vytvořených farmacií, jiní raději dávají na rady našich babiček. Ty právě věděly, že pomoc najdou v přírodě (prakticky hned za domem). Chcete jít také touto cestou? Bylinkové domácí sirupy uleví od bolesti v krku, od nespavosti i od jiných neduhů, jež by vás nejraději na nějakou dobu vyřadily ze hry.

Smrkový sirup ulevuje od bolesti v krku

Kromě tradiční rýmy nás na přelomu podzimu a zimy trápí například bolest v krku. První známky angíny, která s sebou v pozdějších stádiích přináší i horečky a naordinování antibiotik, můžete zahnat pomocí smrkového sirupu. I když se vám možná konzumace jehličí příčí, smrkový sirup je dobrota sama, navíc zdravá!

Obsahuje velké množství vitamínu C čili kromě bolesti v krku funguje skvěle jako prevence proti nachlazení. V praxi však nejvíce uleví od zahlenění a při kašli, který mnohým lidem nedá v noci spát.

Na nespavost platí levandule

Podobně účinný je také levandulový sirup, který zase ulevuje od nespavosti. Nespavost v současné době trápí nejednoho člověka. Moderní doba s sebou přináší také neutuchající nervozitu a levandule (stejně jako meduňka nebo tymián) navozují spánek.

Každá individuální bylinka má navíc i další zdraví prospěšné účinky. Máta například ulevuje od pocitu sytosti a nadýmání, meduňka zase ulevuje od stresu a proti žaludečním problémům a levandule tiší bolesti hlavy a celkově uklidňuje.

Síla přírody u vás doma

Samozřejmě to není jen o levanduli nebo smrku, ale využít můžete i sílu dalších bylinek. Například vynikající rakytník je doslova bombou plnou vitamínů (nejen vitamínu C), bezinkový sirup je taktéž velmi oblíbený podobně účinný je i sirup z černého rybízu.