Co dělat, když chci zdravě zhubnout?

Snažíte se nějaký ten čas zhubnout? Plánujete si hubnoucí režim na podzim? Zařaďte do svého jídelníčku některé potraviny, koření a nápoje, které vám jednoduše pomohou shodit přebytečná kila.

Zahřívací koření

Do svého jídelníčku byste jistě měli přidat zahřívací koření. To zvláště na podzim potěší každý organismus. Patří mezi něj především chilli, pepř, skořice a zázvor. Bez těchto čtyř druhů koření byste se v hubnoucím režimu neměli obejít. Pomohou vám totiž ve shození tuků. Chilli skvěle zahřívá organismus, podporuje prokrvení a roztahuje cévy, podobně také pepř či skořice, kterou můžete přidávat do sladkých jídel. Ze zázvoru si celý podzim a zimu připravujte čaj, který vás preventivně chrání před chřipkou a nachlazení, ale podporuje také hubnutí a zahřívá. Zázvor můžete přidávat i do asijské kuchyně či do smoothie.

Vláknina, vláknina!

Myslete především na dostatečný příjem vlákniny, ať už v podobě ovoce, zeleniny či celozrnných výrobků. Díky vláknině bude váš trávicí systém zdravý, navíc se cítíte déle sytí, čímž se snižuje pocit hladu. Dopřávejte si pravidelnou porci především zeleniny, která je pro celkové zdraví organismu a štíhlou postavu nesmírně důležitá. Naučte se zdravé recepty, se kterými je hubnití hračka.

Jaké nápoje?

Zapomenout nesmíte ani na nápoje, které hubnutí podporují. Skvělý je zelený čaj, zázvorový čaj či smoothie s obsahem zahřívacího koření. Naopak se vyhněte kávě, slazeným limonádám a nekvalitním džusům. Raději si připravujte domácí verze nápojů, které neobsahují zbytečné cukry. Skvělou volbou pro všechny, kteří chtějí zhubnout nějaké to kilo, je sestavení jídelníčku, díky čemuž získají jídelníček přesně na míru jejich potřebám. Jídelníček na míru se skvělou volbou pro každou osobu, která chce zhubnout, jelikož každému vyhovuje jiný styl stravování a každý metabolismus funguje rozdílně.