Co dělat, když chci zkamenělinu?

Láká vás pravěký svět a vždy jste si přáli vlastnit zkamenělinu? Před miliony let naše planeta překypovala životem, mnohem více než v současné době, tam jde jsou dnes pouště, tak dříve byly bujné pralesy a tam, kde často obdivujete pískovcové skály bylo ve skutečnosti dno oceánu. Bylo by smutné, kdyby se po tak bujném životu nic nedochovalo. Naštěstí jsou po celém světě rozsáhlá naleziště zkamenělin. Velmi častým nálezem je třeba trilobit nebo amonit, jejich zkameněliny můžete najít i na území České republiky. Pokud si přejete nalézt zkamenělinu svépomocí, můžete se u nás nebo v zahraničí vypravit na známá naleziště a nějakou zkamenělinu si najít.

Nákup zkamenělin na internetu

Mnohem jednodušší a pohodlnější způsob je koupení zkameněliny. Pokud si myslíte, že budete muset jednat na dark webech s překupníky na černém trhu, jste na omylu, zkameněliny si můžete zcela legálně pořídit ve specializovaném eshopu Fosilie-shop.cz. Tento eshop nabízí širokou škálu zkamenělin, které pochází z nalezišť po celé Zemi, od Maroka až po Madagaskar.

Výběr zkamenělin v eshopu je velmi široký, nabízí se vám jak drobní členovci, jako jsou trilobiti, tak i hlavonožci, zkamenělé ryby, orthoceras, kousky mamutů, dinosauří zuby a kosti, koráli a další. Samozřejmostí jsou i fosilie rostlin a stromů, jantar a mnoho dalšího. Nabízí se vám i odborná literatura, DVD a mnoho poučných článků. Web vás dokonale zasvětí do světa před miliony let, dodá vám všechny potřebné informace a jako bonus si můžete zkameněliny pořídit, abyste se mohli kochat pozůstatkem tvorů, kteří zde byli před dávnými časy. Můžete si koupit zkamenělinu jen tak na výstavu nebo si udělat i vlastní domácí sbírku. Jde rovněž o skvělý dárek pro děti, které pravěký svět zajímá. Velmi úchvatné jsou také dekorace a suvenýry vyrobené přímo z fosílií nebo obsahující obrázky či informace o pravěku.