Co dělat, když dostanete chuť na kvalitní španělské víno a turrón?

Dostali jste chuť nebo byste rádi svým hostům nabídli ke konzumaci kvalitní víno? K jedněm z nejlepších světových vín patří španělská červená vína. Díky své poloze může Španělsko nabídne proslulá vína s nezaměnitelnou chutí, vůní i barvou. Červená patří k nejoceňovanějším a nejvyhledávanějším vínům vůbec.

Dopřejte si kvalitní víno ze Španělska

Této velké slávě se španělská vína těší z mnoha důvodů. K jedněm z nich patří také jedinečné geografické podmínky, které zde přejí slunnému počasí, které je pěstování vína jako stvořené. Pyrenejský poloostrov obklopuje nejen obrovská plošina Meseta Central, ale také zde protéká spousta velkých řek. Na jihu obeplouvá Španělsko Středozemní moře a západně od Pyrenejského poloostrova najdeme Atlantský oceán. K nejproslulejším červeným španělským vínům náleží vína z oblasti Rioja a Ribera del Duero. Nejpěstovanější odrůdy se nazývají Garnacha, Tempranillo, Syrah a Merlot. Španělsko se však rozhodně neomezuje pouze na pěstování a výrobu červených vín. Španělsko může být naopak hrdé také na svá bílá vína. Rozhodně neváhejte ochutnat také speciální sladká vína, sangrie nebo šumivá vína typu CAVA.

Pochutnejte si skutečných delikatesách

Ke kvalitnímu vínu patří také něco dobrého k zobání. Díky dovozu společnosti BMC Brno můžete španělské delikatesy ochutnat také u nás. Nabídka španělských delikates je skutečně pestrá. Přesvědčte se sami www.bmcbrno.cz/spanelske-delikatesy. Pro všechny produkty je typická jedinečná chuť i kvalita. Vybrat si můžete z několika druhů paštik, džemů a nakládané zeleniny. Španělé se můžou přímo utlouct po luxusní delikatese zvané turrón. Jde o cukrovinku, která by se u nás dala srovnat s oblíbeným tureckým medem. Turrón se pojídá především o Vánocích a vyrábí se ze včelího medu, cukru a mandlí. Každý španělský region i každá španělská rodina má svou speciální recepturu. Dopřejte si kousek španělské gastronomie také u Vás doma a pochutnejte si na skutečných kulinářských skvostech.