Co dělat, když jde od sousedů hluk? Zvolte odhlučnění

Máte hlučné sousedy? Když bydlíte v bytě, často sdílíte se sousedy všechny druhy zvuků, od chůze až po sprchování, puštěnou televizi, hudbu, plačící děti nebo i hlučná zvířata. Šok to může být pro lidi, kteří byli zvyklí žít v rodinném domě. Je třeba se naučit s těmito zvuky žít, nebo je ignorovat. Pokud je však hluk příliš velký, může to výrazně ovlivnit kvalitu života. Často je řešením se se sousedem rozumně domluvit, abyste se například vyspali, když přijdete z práce. Pokud domluva není možná, nemusíte hned hledat extrémní řešení. Často pomůže kvalitní odhlučnění, jde sice o investici, ale pomůže vám dlouhodobě k příjemnějšímu životu.

Co je to odhlučnění místnosti?

Odhlučnění znamená použít speciální neprůzvučné materiály k tomu, aby se místnosti izolovaly od hluku. Používají se kvalitní akustické desky z materiálů s vysokou hustotou a podobný sortiment, který se postará, by se k vám hluk nedostal nebo byl utlumen na snesitelnou úroveň. Odhlučnit se dají všechny strany kole vás, tedy jak stěny, tak i strop nebo podlaha.

U podlahy má největší efekt kročejová izolace, která dokáže utlumit dupání, posouvání židlí i další hluk. Odhlučnění si mnoho lidí dělá samo, pořídí si vhodné materiály a místnost odhluční. Odhlučnění svépomocí ovšem není příliš doporučováno, protože amatérské práce nemusí přinést potřebný efekt. Mnohem lepší volbou je nechat si udělat odhlučnění od profesionálů. V této oblasti je skvělou volbou specializovaná firma na Potichu.cz, která vám udělá profesionální odhlučnění. Dělá jak odhlučnění v domácnostech, tak i průmyslové odhlučnění v různých fabrikách. Vybere vhodné materiály a odhlučnění realizuje tak, aby mělo co největší efekt. Rozdíl po odhlučnění poznáte okamžitě, konečně vám přinese vytoužený klid, aby vám hluk neznepříjemňoval váš život.