Co dělat, když je zelená voda v bazénu

Nepříjemnost, která znemožní užít si léto naplno. Chtěli jste si zlepšit kondici plaváním, ale bazén vám to nedovoluje? Venku je tak krásně a v bazénu máte zelenou vodu, takže koupání jen na vlastní nebezpečí. A to si samozřejmě nikdo neriskne. Navíc, stačí odjet na jeden nebo dva dny pryč a v červenci nebo srpnu na vás bude čekat doslova zelený bazén. Poradíme vám několik tipů.

Vyhnout se tomu můžete tak, že necháte na hladině plovoucí dávkovač s tabletami chlóru – ale co dělat, když už se stalo a máte doma zeleno? Jak tedy tento nešvar odstranit?

Chce to chlór. Dokonce hodně chlóru. Bez chemie to tu prostě nepůjde. Likvidace řas, které se tu zrovna přemnožily, dezinfekce vody – to všechno umožní „šokový“ chlórový přípravek. Pak už postačí jen zapnout filtraci a čekat, dokud nebudete mít zase křišťálově čistou vodu.

S mechanickými nečistotami si poradí bazénový vysavač, který posbírá i veškeré usazeniny. A ještě jedna rada na závěr – používejte jen jednu značku bazénové chemie, a to tu, kterou máte ověřenou.