Co dělat, když sháníte těhotenské oblečení

Časy, kdy se těhotenská bříška schovávala do nevzhledných tunik, neforemných šatů či volných trik už jsou dávno pryč. Tyhle hábity už totiž vyšly z módy a na poli těhotenské módy nastal velký zvrat. Teď už je těhotenské bříško právě tou předností, kterou nemusíte v žádném případě schovávat. Co bylo dříve zavrhnuto se dnes běžně nosí a prodává.

Inspirujte se našimi radami!

Nevyhýbejte se elastickému oblečení, obepnutým kouskům či upnutým džínám – ani v těhotenství na vás nemusí oblečení vlát.

Klidně noste dál boty na podpatku. Pokud se na to fyzicky cítíte, klidně je noste dál – vyvarujte se ale jehel – noste spíše stabilnější typ podpatků­.

Těhotenské kalhoty volte raději se speciálním bavlněným pásem, který vám bezpečně obejme celé bříško a udrží ho pevné. K zakrytí tohoto docela nevzhledného doplňku ale slouží trička, těhotenské bundy (nebo kabáty) – takže se nemusíte bát, že by byl pás vidět.

Myslíte, že lacláče či overaly jsou dávno out? To se opravdu mýlíte! Vůbec se těchto „retro“ oblečků nebojte a jděte do nich.

V požehnaném stavu je jistě příjemnější nosit oblečení z přírodních materiálů. Rozhodně příjemnější, než umělotiny – myslete na to při výběru nového oblečení.

Těhotenství většinou nezmění vaši postavu celou hned od začátku, klidně noste to, na co jste byla doposud zvyklá a z těhotenské sekce si nakupte jen několik vybraných kousků.

Nejhlavnější je pro vás fakt, byste se ve svém oblečení cítila prostě pohodlně. Ať už máte na sobě „pytel“ či minišaty – je to úplně jedno. Jde přece o vás, o vaše tělo a vaše miminko. A pokud chcete zůstat celý den v noční košili – klidně zůstaňte – i když, raději v ní zůstaňte pouze doma.