Co láká stovky turistů do Hukvald?

Možná projíždíte dnes a denně obcí jménem Hukvaldy. A možná vás dnes a denně napadá otázka, co sem stovky turistů láká. Obec má v současné době kolem dvou tisíc obyvatel a sídlí v okrese Frýdek-Místek. I když je to na první pohled malá obec, denně se zde setkáte s kupou turistů. Co sem tedy turisty láká? Co je hlavním důvodem toho, že se do Hukvald sjíždí z různých koutů republiky?

Hukvaldy jsou sice menší obcí, ve které žije jen kolem dvou tisíc obyvatel, ale pravdou je, že je zde opravdu mnoho turistických cílů, jež jsou opravdu velkými lákadly. Pojďme si zmínit ty nejatraktivnější turistické cíle, které lákají do Hukvald turisty opravdu z celé České republiky, ne-li z blízkého zahraničí.

Za liškou Bystrouškou

Hukvaldy jako takové se pojí s Leošem Janáčkem, známým českým hudebním skladatelem. Právě Leoš Janáček se zde totiž narodil a posléze zde nějakou dobu žil a působil. Jedním z atraktivních cílů Hukvald je jeho rodný dům, který je k vidění. Ještě atraktivnějším cílem je však socha lišky Bystroušky, která je s ním nedílně spojována. Najdete ji ve zdejší hukvaldské oboře, která se rozprostírá kolem nádherného, na kopci se tyčícího hradu.

Tedy v minulosti se jednalo o hrad, dnes už se nad obcí Hukvaldy tyčí jenom stejnojmenná hradní zřícenina, která je však jednou z největších hradních zřícenin na Moravě. Ve své době byl hrad Hukvaldy taktéž považován za jeden z největších na Moravě.

Za exotikou

Kdo by to byl řekl, že v Hukvaldech člověka potká také pořádná dávka exotiky. Zamířit totiž můžete do Tropic Hukvaldy, kde jsou k vidění exotické rostliny i zvířata. Za každého počasí se sem můžete vydat třeba za mluvícími papoušky, z nichž budou u vytržení hlavně děti.

Už tedy víte, co turisty do Hukvald tak láká? Navštivte obec i vy, je toho tolik, co zde vidět!