Co dělat, když chci mít jistotu kvalitního pojištění do zahraničí?

Každá cesta za hranice ČR se může proměnit v horor. Stačí chvilka nepozornosti, stane se vám úraz a skončíte v nemocnici. Nebo svým chováním poškodíte někoho cizího a budete mu muset draze zaplatit. Obrana? Jedině skrze dobré pojištění, které vám v těchto i jiných situacích bude krýt záda a stane se zárukou, že se domů nevrátíte s několika milionovým dluhem.

Léčebné výlohy a podmínky

Ukazatelem kvality dobré pojistky jsou léčebné výlohy. Jedná se o maximální sumu, kterou za vás pojišťovna zaplatí. Je dobré, pokud jsou ve výši 5 000 000 Kč, protože za lékařské ošetření se draze platí všude na světě. Současně je nutné se zaměřit na podmínky. V nich je definováno, na jaké případy se pojistka vztahuje. Běžně jsou z pojištění vyloučeny úrazy či jiné problémy, které se vám stanou pod vlivem alkoholu či omamných látek. Pozor si dejte na rozsah. Pojistka musí pokrývat všechny aktivity, kterým se budete věnovat. Pokud je váš sport na seznamu rizikových, je třeba se připojistit.

Výhodná cena s bonusem

Kvalitní a současně levné pojištění do zahraničí aktuálně nabízí Ergo a.s. K základní pojistce si za pouhých 10 Kč na den přikoupíte pojištění odpovědnosti, úrazu a zavazadel. Tato pojišťovna má jako jedna z mála zimní sporty (například lyžování, snowboarding, snowkiting, bruslení a jiné) bez rizikové přirážky, což je příjemným bonusem. Navíc umožňuje vyřídit cestovní pojištění on-line. Zabere to jen několik minut, platné je hned od druhého dne.

Zodpovědnost se vyplácí!

Nikdy nevíte, co se na cestě semele. Když se dostanete do problémů, snažte se zůstat v klidu. Co nejrychleji kontaktujte asistenční službu a poslouchejte její pokyny. Pokud byste jednali na vlastní pěst, pojišťovna by nemusela krytí poskytnout. Podrobněji je vše popsáno v odpovědích na časté dotazy na cestovní pojištění.