Co dělat, když dojdou peníze a potřebujete půjčit?

Co budete dělat, pokud budete potřebovat půjčit peníze? Půjdete a půjčíte si je? Špatně. Půjdete a srovnáte si, který poskytovatel bankovních či nebankovních půjček je pro vás nejlepší. Který je schopen vás vyplatit nejrychleji, který vyžaduje minimum byrokracie a který má nejnižší úroky. A až poté půjdete a půjčíte si od něj peníze. Jedině tak je to správně.


Jak si srovnat nabídky na internetu

Nemusíte obcházet internetové stránky jednotlivých poskytovatelů a na papíře si porovnávat jejich nabídky. Stačí jednoduše zajít například na webové stránky srovnávající půjčky jako je http://www.srovnavacpujcek.cz/. Zadat, jaké jste schopni splnit podmínky. A zadat, jaké podmínku má splňovat vaše půjčka. Hotovo. Srovnáno.

Máte před sebou výpis půjček, u kterých splňujete podmínky a které jsou v požadované výši či z vybraného sektoru (bankovního/nebankovního). Nyní se již jen nabízí otázka – která z nich je ta pravá a o kterou si podat žádost? Můžete se rozhodnout podle následujících parametrů.

Podle kterých parametrů porovnávat nabídky

Podle délky vyřízení – Tedy si seřadíte tabulku podle parametru Délka vyřízení. Poskytovatelé na prvních místech vám budou schopni peníze dát ještě dnes, například bankovním převodem. U poskytovatelů na posledních místech žádost, vyřízení a vyplacení může trvat až několik dnů či týdnů! Tento parametr tedy bude důležitý pro naprostou většinu žadatelů.

Podle doby splatnosti – Tabulku si seřaďte podle doby maximální splatnosti. proč je tento údaj důležitý? Jelikož čím delší doba splatnosti = tím větší počet splátek = tím nižší měsíční splátka. Půjčka bude mít menší dopad na váš měsíční rozpočet. A v neposlední době vás splátky nepoloží na kolena pokud vám na jeden měsíc vypadne příjem nebo onemocníte. Či budete mít nečekané vysoké výdaje. Splátku si budete moci stále dovolit platit.

Podle maximální čásky – Rovněž lze řadit i dle toho parametru. Může se stát, že jste v situaci, kdy potřebujete půjčit minimálně 100 000 Kč, ale ideálně i více. Posuvníkem si tak nastavíte minimální hranici na sto tisíc. A výsledky si seřadíte dle maximální možné půjčené sumy. A ihned vidíte, která banka nebo nebankovní společnost je vám ochotna nabídnout nejvíce.

Jak si sjednat vybranou půjčku

Jak na hlavním srovnání, tak i na podstránkách se nachází tlačítka, která vás přesměrují na žádosti. Ty se vždy nacházejí na oficiálních stránkách poskytovatelů. Pokud například budete žádat o půjčku od ČSOB, tak budete přesměrování na stránky www.csob.cz. Tento srovnávač peníze nezprostředkovává, celou žádost nijak nezpomaluje a ani nemá přístup k informací jako je vaše jméno či osobní údaje. O tom se můžete přesvědčit sami i na podstránce Podmínky služby.

Vždy žádáte přímo o poskytovatele. Díky tomu je vše rychlé a bezpečné.

Pokud jste nepochodili a půjčku jste nenašli

I přes velikou zásobu poskytovatelů a produktů v tomto srovnávači se může stát, že se vám nepodařilo najít žádný vhodný produkt. Nejčastěji se tak stává z důvodu, že máte exekuce nebo příliš nesplacených dluhů. V takovém případě je takřka nemožné najít bankovní nebo nebankovní společnost, která vám bude ochotna půjčit peníze. Jediným řešením je zde se obrátit na soukromý sektor.

Nejlepším řešením je se obrátit na bezplatnou inzerci půjček zdarma, kde se nacházejí jak nabídky, tak i poptávky. Tedy si můžete projít všechny nabídky, které se zde již nacházejí. A kontaktovat poskytovatele, který nejlépe odpovídá vaší představě o půjčce. Tedy zejména z hlediska výše, rychlosti vyplacení a úrokové sazby.

Případně do této inzerce můžete vložit i svůj vlastní inzerát – poptávku půjčky. Popíšete na co peníze potřebujete, jakou sumu žádáte, kolik máte měsíční příjem, kolik jste schopni splácet a jaký jste ochotni nabídnout úrok. A následně již jen počkáte na nabídky, které vám soukromí poskytovatelé pošlou na uvedený email či sdělí telefonicky.

Rychlost vyřízení, bezpečnost a úroková sazba

V případě, že využijete srovnání půjček (viz první odkaz), tak rychlost vyřízení vidíte přímo v tabulce – sloupeček Délka vyřízení. Naleznete zde nabídky s dobou vyřízení již od 5 minut – 15 minut. Pokud se rozhodnete pro inzerci (viz poslední odkaz), tak musíte počítat s dobou vyřízení 1 – 3 dny. Soukromí poskytovatelé v drtivé většině případů vyžadují osobní schůzku a fyzický podpis smlouvy.

Všechny bankovní i nebankovní společnosti ve srovnávači jsou ověřené a zcela bezpečné. V inzerci se ovšem může vyskytovat naprosto kdykoliv a nikdy si nemůžete být jisti, že jednáte se 100% poctivým a ověřeným poskytovatelem. Proto dodržujte jednoduché pravidlo – nikdo a nikomu neposílejte žádné peníze předem. Neplaťte předem za zprostředkování, za schválení ani nikomu neposílejte peníze žádným jiným způsobem. Pokud je daný poskytovatel poctivý, tak on vám jako první pošle peníze. Jednoduché a fungující pravidlo.

U srovnávaných společností nalezneme úrokové sazby (RPSN) od jednotek procent až po desítky procent. V soukromé inzerci se poté již jedná spíše o vyšší desítky procent. Proto je vždy výhodnější se snažit najít řešení v daném srovnání. A inzerci si nechat až jako poslední naději. Když nic jiné nevyjde.