Co dělat, když si zařizujete novou kuchyň?

Kuchyně je srdce každé domácnosti, jasně to ukazuje už jen trend ve stavebnictví, kdy se tato místnost propojuje s obývacím pokojem. Při zařizování nové kuchyně dejte velký důraz na design, myslete na praktičnost umístění jednotlivých prvků a nakonec si nakupte funkční pomocníky, kteří vám vaření i pečení zpříjemní. Co je do nové kuchyně potřeba? Kolik vás vybavení bude stát a kde nakoupit za atraktivní ceny vysokou kvalitu?

Nevyplácí se šetřit

Každý profesionální kuchař vám potvrdí, že kvalitu vaření ovlivňují samotné kuchyňské potřeby. Nikdy na nich nešetřete. Kupte si zpočátku raději méně věcí, které se ale budou vyznačovat prvotřídní kvalitou a spolehlivostí. Navíc i déle vydrží.

Co je vhodné do kuchyně pořídit?

Investujte do nádobí. Už dávno není nutné kupovat velkou sadu, naopak vítězí fantazie. Pusťte si do kuchyně trochu „punku“. Každý talíř či hrneček může mít jinou barvu.

Nezapomeňte na příbory a nože. Lepší jsou ty z nerezu, u nože oceníte delší ostří. Cena těch nejlepších nožů se pohybuje v řádech stovek až tisíců korun. Kupte si minimálně jeden a postupně přikupujte další.

Co ještě nesmí chybět? Samozřejmě kastroly a hrnce, ve kterých budete vařit. K nejoblíbenějším patří indukční hrnce, protože vaření na nich je rychlejší. Na časté vaření nejsou naopak vhodné smaltované hrnce. Ty si kupte na chalupu.

Určitě se neobejdete také bez pánve. Při jejich výběru pozor na velikost a hloubku. Prodávají se univerzální i speciální pánve, například grilovací, na palačinky, wok pánve aj.

Vyplatí se investice do elektra?

Určitě, protože například multifunkční robot dokáže rychle provést řadu úkonů, se kterými byste se jinak dlouze trápili. Hodí se také mikrovlnná trouba, nezapomeňte na elektronickou váhu, ideálně tu s funkcí dovažování.