Co dělat, když chci zvýšit výkon motoru

Zapomeňte na nejrůznější rady a amatérské pokusy snažící se zvýšit výkon motoru vašeho automobilu. Máte-li opravdu zájem o zvýšení výkonu motoru, nechte si provést tzv. chiptuning, což je naprosto legální a profesionální metoda s atestem a zápisem do technického průkazu.

Provádí jej autoservis v Praze – Lahovicích, který začal jako první realizovat tuto metodu zvanou přesně Camp Performance Chiptuning. Dosud jako jediná álfirma v tomto oboru se může prokázat prestižním oceněním v podobě certifikátu a normy ČSN EN ISO 9001:2009 – management kvality, což znamená potvrzení profesionální kvality a nadstandardního přístupu.

V čem spočívá chiptuning

Při této metodě se nejedná o přímý zásah do řídící jednotky automobilu, ani při ní nedochází k ovlivnění životnosti motoru či jeho jiných parametrů. Nezhorší se ani úroveň emisí, která po zákroku zůstane na předepsaných hodnotách stanovených jak pro Česko, tak pro ostatní státy EU. Chiptuning lze provést u kteréhokoliv vozidla bez ohledu na značku, stáří, počet najetých kilometrů, nebo zda jde o pohon na jednu či na obě nápravy.

Provedení chiptuningu je podmíněno pouze bezvadným technickým stavem vozidla, obzvláště jeho motoru. To lze zjistit pouze předchozím změřením reálných hodnot na válcové stolici, při kterém se pomocí moderních přístrojů nejen změří hodnoty motoru, ale také odhalí případné závady, které se musí nejprve odstranit.

Celý průběh procesu, jehož hlavní fází je změření výkonu motoru na válcové stolici, je zaznamenán v podobě grafu, který zákazník obdrží jako prokol o provedení zásahu. Ten může sloužit jako doklad v případě, že by se zákazník v budoucnu rozhodl uvést hodnoty na původní stav, nebo v situaci, kdy se vyskytne závada na vozidle v záruční lhůtě.

Jaký je efekt chiptuningu

Zvýšení výkonu motoru, čili tuning motoru se projeví na zlepšení dynamiky vozidla, jeho pružnější akceleraci a paradoxně také na snížení spotřeby paliva, která dosahuje 8-15% v porovnání s původní spotřebou. Nemusíte se obávat žádného poškození motoru ani jiných komponentů, či zhoršení emisních limitů.