Co dělat, když elektrizují šaty

Dámy určitě znají nepříjemný pocit, když se jim elektrizující šaty lepí na punčochy. Asi nejvíce se tento jev projevuje u oblečení ze 100% polyesteru. Nejen, že to je velice nepříjemné, ale navíc se lehká látka při chůzi lepí na nohy a šaty se posouvají stále výš.

Příčinou je statická elektřina, která nepředstavuje žádné bezpečnostní riziko, ale může notně znepříjemňovat život. Výbojům statické elektřiny se daří v suchém prostředí, které je například v kancelářích s klimatizací. Zde pomůže zvlhčovač vzduchu, odpařovač vody a podobné pomůcky.

Jiskření můžete omezit dostatečným zvlhčovaním pokožky prostřednictvím hydratačních krémů a tělových olejů. Samotnému elektrizování šatů lze předejít několika triky. Jedním z nich je potření punčoch tělovým mlékem. Také pomáhá vyprání šatů v aviváži, zvláště používáte-li sušičku. Při praní můžete do bubnu pračky přidat trochu jedlé sody nebo jablečného octa. Také pomáhá kousek staniolu, který během praní vyruší elektrické náboje, ten však nesmíte dát s prádlem do sušičky. Vyprané šaty můžete odelektrizovat tak, že přes ně přejedete jakýmkoliv kovovým předmětem.