Jste nešťastní? 5 tipů, jak si opět dodat pohodu do života

Říkají vám druzí, že si ve svém životě nemáte na co stěžovat? A vás přesto přepadá smutek? Váš život jen tak plyne v rutině nejrůznějších úkolů a povinností a vy si jen těžko vzpomínáte, kdy jste naposledy cítili pořádnou radost?

Samozřejmě neexistuje žádný jednoduchý návod na to, jak se se svým smutkem vypořádat. Odpovědnost za svůj život si totiž každý nese sám. Proto níže uvedené tipy berte pouze jako první krok v cestě za šťastnějším životem.

Pusťte se do pořádného úklidu

Jako první začněte úklidem, a to konkrétně vaším šatníkem. Zkuste vytřídit všechno, co déle nenosíte, a dejte to na charitu. Poté se pusťte do úklidu kuchyně – proberte potraviny a vyřaďte ty, které již ve spíži skladujete dlouhou dobu a nevypadají příliš vábně. Nezapomeňte ani na své pracovní místo. Udělejte si pořádek ve svém počítači, vymažte staré soubory a seřaďte složky.

Je velmi pravděpodobné, že dříve nebo později pocítíte nárůst energie, který bude souviset s potřebou uklidit a urovnat své vztahy. A také myšlenky a celkově celý svůj život. Jakmile se totiž rozhodnete vytvořit někde prostor, uvolňujeme tím místo pro něco nového.

TIP: Chcete udělat něco pro svůj rozvoj osobnosti? Vyberte si některý z koučovacích kurzů.

Buďte laskavější ke svému okolí

Nebojte se cíleně zařazovat drobné laskavosti do svého života. Usmívejte se více na lidi, s kterými denně přicházíte do kontaktu (například v práci nebo ve škole). Udělejte někomu radost květinou a děkujte i za drobnosti.

Svým nejbližším můžete také ručně napsat láskyplný vzkaz. Dělejte zkrátka věci, které od vás ostatní neočekávají. Uvidíte, že se vám tyto činy mnohonásobně vrátí v podobě pozitivních emocí.

Nezapomínejte ani na sebe

A laskaví buďte i sami k sobě. Korigujte svůj vnitřní dialog a přestaňte sami sobě nadávat. Ptejte se často sami sebe, jak chcete, aby váš život vypadal. Věnujte pozornost tomu, co v životě chcete místo toho, co v něm nechcete.

Pohyb je důležitý

Je obecně známou pravdou, že pohyb pomáhá udržovat dobrou náladu. Dopřejte si proto pravidelné sportování. Zatančete si sami pro sebe na hudbu, kterou máte rádi. Nebo si běžte po práci zaběhat. Je jen na vás, co vás nejvíce baví a čemu se chcete věnovat.

Dělejte věci, které vám dávají smysl

Položte si otázku: Jakou vzpomínku na sebe chcete ostatním nechat, až jednou odejdete? Uvědomte si, že vše začíná v maličkostech. I ta nejmenší změna proto v dlouhodobém horizontu znamená velký pokrok.

Myslete na to, že ty největší limity v našem životě, jsou spojeny s omezením nastaveným v naší mysli.

Více informací a článků ze světa osobního rozvoje najdete na www.marketahamrlova.cz.