Jak navázat na kapra, abyste ulovili pořádného macka?

Není to jen o dokonalé návnadě. Když se nám nepodaří navázat správně, budeme u vody trávit nekonečné hodiny a pořádný úlovek se stejně nedostaví. Jak navázat na kapra, abyste ulovili míru, kterou si přejete?

Návnada nestačí

Když se chystáme na kapry, všichni už moc dobře známe, jaké návnady na kapry je dobré si pořídit. Ať již budete používat obyčejná boilies, tygří ořech, nebo se rozhodnete pro carp inferno, bez správného úvazu stejně můžete chytit leda tak houby. Tyto triky si mezi sebou rybáři předávají již po mnoho generací. Jak na to?

V jednoduchosti je krása

Není potřeba se zaobírat složitostmi. Abyste uspěli a odnesli si od vody ten správný úlovek, nepotřebujete bůhvíjak složité návazce. Bohatě vám postačí jednoduchý, ale efektivní návaz. Samozřejmostí by zde měl být kvalitní háček a odolný navazovací materiál.

Vyzkoušejte funkčnost

Než návazec vhodíte do vody, zkontrolujte jeho funkčnost. Každé prověření vás přibližuje ke skvělému úlovku. Snažte se také, aby byl návazec nenápadný. Zkušení kapři se již setkali s mnoha „lákavými“ dobrotami, které ale samozřejmě nesly háček. O tuto dobrotu rozhodně nestojí a ani do ní nedloubnou. Snažte se také sledovat aktuální podmínky, které u vody panují.

Zavrtávací držák

Jedná se o zcela jednoduchou možnost, jak vytvořit návazec na kapry. Jedná se o to, že za háček na déčko připevníte zavrtávací držák. Na ten se následně připevní boilies nebo tygří ořech. Zavrtávací držák je zde proto, aby udržel nástrahu bez potíží. Snadno tak uspějete v případě, že se chystáte chytat na klasické nástrahy, ale také na nástrahy plovoucí.

Až použijete zavrtávací držák na déčko, nástraha zůstane volná. Takto tedy můžete pracovat i v rámci podvodních proudů. Kapr s použitím této metody necítí odpor, tudíž nebude podezřívavý. Jedná se o velmi jednoduchý návazec, který ale funguje skvěle.