Jak začít s užíváním bylinek?

Možná zvažujete, že pro sebe a své zdraví můžete udělat mnohem víc, než jste dělali doteď. Možná vás kromě sportu a zdravějšího jídelníčku napadly i bylinky, jenže nevíte, jak s jejich užíváním začít. My vám poradíme. Respektive v našem obchůdku seženete vše potřebné. Díky jednotlivým kategoriím se u nás neztratíte a i popisky produktů vám s hledáním té správné bylinky pomohou.

S jakými bylinkami začít?

Pokud s bylinkami doteď nemáte žádnou nebo téměř žádnou zkušenost, doporučujeme začínat velmi zlehka. Je k ničemu vykoupit celý eshop v záchvatu touhy žít zdravěji. Důvod? Najednou se vám doma nahromadí krabičky a sáčky s bylinkami, že v nich budete mít akorát chaos a ona chuť začít žít zdravěji vás rychle přejde. Naopak doporučujeme začít s dvěmi až třemi bylinnými směsi, které si vyberete podle vašeho specifického zdravotního problému. Třeba máte problémy se zažíváním či vás trápí průjmy. Potom sáhněte po heřmánku či šalvěji. Tyto dvě bylinky se vám vůbec doma neztratí. Mají výborné antiseptické, hojivé a uklidňující účinky, takže je využijete téměř na cokoliv. Heřmánkový čaj před spaním vás krásně zklidní. Vhodnou bylinkou pro začátek je i máta, která má nejen léčivé účinky, nýbrž i osvěžující chuť.

Bylinky využijete o to více, když se dozvíte, že jsou idelní i pro zevní použití. Šalvějový čaj kupříkladu působí jako pohlazení na aknózní pleť. Stačí, když šalvěj zalijete teplou vodou, čaj necháte alespoň trošku vychladnout a pak do něj namočíte vatový tampónek, kterým si budete potírat pleť.

Teprve až si zvyknete na používání pár základních bylin, můžete přistoupit k větším experimentům. Dobrou zprávou je, že v dnešní době internetu není nijak namáhavé vyhledat si účinky jednotlivých bylin.

Náš tip: Hledáte-li přírodní kosmetiku bez parabenů, zkuste takovou, která obsahuje růžový olej Bulharsko je jeho výrobou proslulé a patří mezi světovou špičku v jeho výrobě.

Jaké negativní účinky mohou bylinky mít?

Možná si říkáte, že jelikož jsou bylinky čistě přírodním produktem, nemohou mít žádné vedlejší účinky. To ovšem není tak úplně pravda. I s bylinkami se musí opatrně. Zvlášť s těmi, které mají schopnost zvyšovat tlak. Uživatelé s vysokým tlakem by mohli mít problém. Stejně tak se nedoporučuje užívat nadměrné množství bylinných odvarů v kúře, která trvá déle jak 2-3 týdny. I tady je dobré řídit se heslem, že všeho moc škodí.

Co si budete muset dokoupit?

Jakmile si doma začnete připravovat bylinky, můžete zjistit, že vám v kuchyni něco chybí. Bude to především sítko na scezení čajové směsi či čajítko. Praktická může být i čajová konvička, do níž si připravíte větší množství bylinek. Případně termoska, ve které si můžete ještě teplý bylinný odvar vzít všude s sebou.
Speciálně pro bylinkové čaje si můžete pořídit i nový hrníček, který vás bude k jejich přípravě motivovat.

Na co se můžete při konzumaci bylinek těšit?

Jakmile začnete s bylinkami, můžete se těšit na odeznění zdravotních problémů, které teď máte, na celkové zlepšení zdravotního stavu i na to, že budete mnohem krásnější, usměvavější a vyrovnanější. Kromě bylinných směsí můžete vyzkoušet i bylinné tinktury.

Více na www.Cestabylin.cz