Látkové pleny mají mnoho výhod nejen pro vaše děťátko

Látkové plenky si získávají mezi rodiči stále více příznivců a to z mnoha důvodů. Těm nejdůležitějšími jsou finance, ochrana životního prostředí a především zdraví a pohodlí dítěte.

Není žádným tajemstvím, že používání jednorázových plenek je spíše o pohodlnosti rodičů. Děti často trpí různými alergickými reakcemi, potížemi s dýcháním a nepohodlím.

Látkové pleny jsou více savé

S látkovou plenkou nemusíte své dítě uprostřed noci přebalovat. U jednorázových ano.

Jednorázové plenky obsahují ošklivé chemikálie

Většina jednorázových prostředků je bělena dioxinem, který ve studiích na zvířatech způsoboval poškození nervů, vrozené vady, zvýšenou míru potratů a změny imunitního systému. Americká agentura pro ochranu životního prostředí klasifikovala dioxiny jako pravděpodobný lidský karcinogen.

Další na řadě je polyakrylát sodný, superabsorpční gelový materiál, nebo AGM. Polyakrylát sodný byl v minulosti spojován se syndromem toxického šoku, stejně jako s alergickými reakcemi, a je potenciálně smrtelný pro domácí zvířata.

AGM jsou také spojeny se zvýšením dětského astmatu a snížením počtu spermií u chlapců.

Některé matky také zjistily, že jednorázové výrobky způsobují více vyrážky plenek.

Látkové pleny mohou pomoci chránit klenoty vašeho chlapečka

Vědci zjistili, že teplota kůže kolem genitálií chlapečka byla výrazně vyšší, když nosili jednorázové plenky na rozdíl od látkové pleny.

Látkové plenky jsou roztomilejší než jednorázové

Barvy, vzory, textury, u látkových plenek je opravdu z čeho vybírat. Zvláště když je vaše dítě oblečené pouze v plenkách. Tkaniny jsou mnohem roztomilejší a příjemnější.

Chcete vedět o látkových plenkách více?

Pokud očekávávte miminko a plánujete používat látkové pleny, mrkněte na web latkovepleny.cz. Na webu objevíte mnoho zajímavých informací, rad, článků a zkušeností ostatních maminek ,které „látkují“.