Nedostali jste odškodnění za pracovní úraz?

Pracovní úraz se může stát každému, někdy je způsoben nepozorností, někdy technickou závadou nebo i vinou kolegy. V každém případě, pokud se vám pracovní úraz přihodí, náleží vám za pracovní úraz odškodnění. Problém je, že mnoho zaměstnavatelů nechce o odškodnění ani slyšet. Přitom je každý zaměstnavatel ze zákona povinný uzavřít pojištění pro případ odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnanci při pracovním úrazu nebo nemoci z povolání. Zde nezáleží na tom, jestli jste si úraz způsobili sami nebo ne, odškodnění vám náleží v každém případě.

Pokud si myslíte, že byste stejně dostali jen malou částku, jste na omylu, odškodnění za vážná zranění se pohybují ve statisících korun a nejvážnější zranění i v řádech milionů korun. Zaměstnavatel by měl projevit plnou součinnost a odškodnění vám zajistit. Pokud vám ho nezajistil nebo se vykrucuje a hledá výmluvy, aby vám ho nemusel zaplatit, nevzdávejte se a obraťte se na 1zdravotni.cz, jde o experty, kteří vám pomohou dosáhnout toho, na co máte nárok. Tým zkušených advokátů vám pomůže s poradenstvím i analýzou případu, to vše je zdarma, odměnu si vezmou jen v případě úspěchu.

Jak postupovat při pracovním úrazu?

Když se vám pracovní úraz přihodí, co nejdříve o něm informujte svého zaměstnavatele. Zajistěte si také okamžitě případné důkazy (nejlépe fotografie) a očité svědky, kteří událost potvrdí. To pomůže v případě, kdyby došlo ke sporu. Dále trvejte na vypracování záznamu o úrazu, ten je potřeba k vyjednávání s pojišťovnou. Poté kontaktujte co nejdříve 1. zdravotní a to buď na čísle 733 608 091 nebo prostřednictvím webu 1zdravotni.cz. Předáte jí veškeré podklady a tým advokátů začne dělat svou práci. Nenechte se šidit zaměstnavatelem, experti na pracovní odškodnění úraz vám pomohou získat to, na co máte nárok.