Z dítěte studentem

Máte i vy doma školáka, který co nevidět postoupí na druhý stupeň základní školy? Už je to velký student, který odrostl Krtečkovi, Mickey Mousemu a Blesku McQueenovi. Nyní bude potřebovat trochu jiné vybavení pokoje, dekorace, ale také osvětlení. Už to bude chtít trochu dospělejší typ než lampičku se Spidermanem. Světlo je velmi důležité v každém pokoji, ten studentský nevyjímaje.

Světlo je do značné míry odpovědné za atmosféru v pokoji. Typ a styl osvětlení bude záležet především na vkusu a potřebách vašeho studentíka. Jak pokoj využívá? Co ve volném čase rád dělá? To jsou důležité otázky, na které byste si měli nejprve odpovědět, abyste věděli, jak řešit výběr typů a rozmístění svítidel.

Jaké osvětlení a kam s ním

Je bez debat, že potřebuje kvalitní osvětlení psacího stolu pro psaní domácích úloh a učení, ale také kreslení či čtení. Dospívající lidé mají obvykle umělecké sklony, proto je třeba myslet na správné osvětlení nejen pracovního stolu, ale i zbytku místnosti. Na strop se do moderního studentského pokoje hodí velmi dobře lankové nebo kolejnicové systémy. Jejich kostru tvoří lanka nebo kolejnice, na které jsou připevněny jednotlivé světelné spoty. Jejich design si můžete vybrat z mnoha dostupných typů, jednotlivé spoty lze umístit na lanka kamkoli a různě natočit podle potřeby. Samozřejmě existuje na výběr také spousta stropních nebo i závěsných svítidel.

Osvětlit řádně psací stůl lze závěsným svítidlem či klasickou stolní lampou. U postele samozřejmě nesmí chybět stolní lampa, další doplňková svítidla mohou být nástěnná, zejména pro slečny se budou perfektně hodit svítidla kolem zrcadla či vestavné bodovky do skříně. Tvar a vzhled samotných svítidel určitě konzultujte s vaším studentem, vždyť to bude on, kdo si jimi bude svítit, měl by si je tedy vybrat podle vlastního vkusu. Neváhejte navštívit světelné studio Aulix, kde vám ochotně s výběrem poradí zkušení odborníci.