Není-li hrát na čem, začněte počítačem

Snad každý z nás si v životě prošel hrací fází. U někoho trvala rok, u jiného přetrvává po desetiletí. A skoro každý z nás musel řešit ožehavé téma: vlastnit či nevlastnit pořádný herní počítač?

Podle čeho vybírat

Ono se to nedá říct jednoznačně, je to hodně subjektivní věc. Jsou lidé, kteří si zahrají občas zcela nenáročnou logickou hru na odreagování. OK, tak v tomto případě vám v pohodě vystačí váš kancelářský PC. Ovšem hrajete-li pravidelně, často, téměř každou volnou chvilku, bude třeba zřejmě řešit výkonnější stroj.

Zaměřte se na hry

Záleží především na tom, jaké hry hrajete, pokud ujíždíte na současných náročných hrách, je pořízení nového herního stroje nevyhnutelné. Je třeba myslet i do budoucna, pokud tedy už budete kupovat nový herní PC, vezměte v úvahu i fakt, že by nebylo špatné, aby měl počítač určitou rezervu výkonu na hry, které teprve na trh přijdou. Rozhodujícím faktorem bude samozřejmě také částka, kterou chcete do nákupu počítače investovat. A pamatujte, když koupíte herní PC sestavu, mějte stranou finance také na monitor a případné další herní příslušenství.

Na co si dát při výběru pozor

Herní PC sestavy jsou odstupňovány podle herního výkonu od těch lowendových až po ty nejvýkonnější mašiny. Výběr vhodného výkonu přizpůsobte vašemu specifickému hernímu projevu. Zkontrolujte, zda má herní PC kvalitní grafickou kartu výrobce Nvidia či AMD, jí odpovídající procesor Intel či AMD, dostatečně rychlou operační paměť a disk a samozřejmě také vhodnou konektivitu. Nevíte-li s výběrem vhodného herního PC rady, nechte si poradit od skutečných profesionálů, které najdete v e-shopu Herni-PC-sestavy.cz. Jde o speciálku s herními sestavami, kde vám poradí, případně vám počítač sestaví podle vašich požadavků na míru.