Odškodnění trvalých zdravotních následků po autonehodě: Podle čeho se postupuje?

Obětí dopravní nehody se bohužel můžete stát z minuty na minutu. Pokud právě řešíte odškodnění trvalých zdravotních následků, rozhodně čtěte dál. Dozvíte se, podle čeho se toto odškodnění stanovuje a co se při tom využívá.

Existuje tabulka bodů pro odškodnění této náhrady?

Utrpěli jste trvalé zdravotní následky v důsledku dopravní nehody? A přemýšlíte, zda existuje tabulka s bodovým ohodnocením pro odškodnění této náhrady v rámci povinného ručení vozidla viníka nehody?

Tato tabulka není k dispozici. Odškodnění trvalých následků dopravní nehody je odborně odškodnění ztížení společenského uplatnění.

Stanovuje se dle Metodiky Nejvyššího soudu

Ztížení společenského uplatnění po dopravní nehodě se stanovuje podle Metodiky Nejvyššího soudu k náhradě nemajetkové újmy na zdraví. Poškozený přitom tuto náhradu uplatňuje u pojišťovny vozidla viníka nehody.

Zmíněná Metodika se uplatňuje u těch poškozených dopravní nehodou, jejichž nehoda nastala po účinnosti nového občanského zákoníku. To znamená od roku 2014.

Využívá se znalecký posudek

Pro zhodnocení stupně ztížení společenského uplatnění se využívá znalecký posudek. Výpočet podle Metodiky Nejvyššího soudu je totiž poměrně obtížný-

Řešíte nyní odškodnění?

Stali jste se obětí dopravní nehody a řešíte odškodnění ztížení společenského uplatnění? Kontaktujte specializovanou advokátní kancelář, která vám v této problematice poskytne odbornou pomoc.

Více informací z oblasti odškodnění dopravních nehod najdete na www.odskodneninehody.cz.