Test rychlosti internetu vám ukáže více než si myslíte

Většina lidí tráví v dnešní době na internetu i několik hodin denně. Mnoho času zabere používání sociálních sítí a různých komunikačních programů, mnozí rádi hrají online hry, sledují seriály online nebo si třeba čtou zajímavé novinky. Řada lidí potřebuje internet k práci, neustále roste množství lidí pracujících z home office. Internet zkrátka potřebujeme všichni a někteří z nás potřebují rychlý internet. Problém je, když internet není dostatečně rychlý na to, aby odpovídal vašim požadavkům.

Zjistěte, jak je váš internet rychlý

Víte, k jaké rychlosti internetu se zavazuje váš poskytovatel? V současné době nároky uživatelů internetu rostou. Stále více lidí sleduje živé vysílání ve vysoké kvalitě nebo hrají velmi náročné online hry v nejvyšším rozlišení. To vyžaduje už rychlý internet. Na problém většinou narazíte tehdy, když se začne internet sekat. Když se začne video dlouho načítat nebo když se vám začne hra sekat nebo vám bude vypadávat spojení, je to náznak, že není něco v pořádku. V některých případech si platíte jen za základní rychlost internetu a vaše aktivity jsou náročnější. V takovém případě je vhodné si zajistit rychlejší internet. V každém případě se vyplatí vyzkoušet test rychlosti internet.

K čemu je takový test dobrý? Jestliže vám poskytovatel garantuje určitou rychlost internetu, měl by ji dodržet. Může se také stát, že je rychlost jiná. V takovém případě byste to měli s poskytovatelem řešit nebo si zajistit jiného. Využijte speedmeter a rychlost internetu zjistěte. Test rychlosti vám zabere jen několik sekund a následně se vám zobrazí, jaká je rychlost stahovaných dat, nahrávaných dat a jaká je odezva. Test je samozřejmě zdarma a dá vám důležité informace, které by měl každý uživatel znát. Zjistěte, jestli vám váš poskytovatel dodává takovou rychlost internetu, kterou si platíte.